Příjemnou noc, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Pojďme to roztočit. Nejspíš s tímto mottem se vrhli organizátoři na pořádání tradičních hodů v Otaslavicích. A nechybělo nic: dobré jídlo, zábava, dokonce ani zajímavosti z obce formou dvou videí. Stejně jako fotokoutek. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Prim ale hrálo jídlo. Na návsi to rozbalily tradiční pouťové stánky, u sokolovny zavoněly nejen makrely. Hlavním lákadlem se ale stalo buchtobraní. I tentokrát spolu soutěžili obyvatelé o nejlepší buchtu. Lidé si tak mohli za pár peněz vyzkoušet domácí kuchyně, přitom výběr byl pestrý: na ochutnání byly pařížské kostky, makové řezy, mandarinkové pokušení ale také orgasmus, mezi ochutnavači nejoblíbenější.
Řada lidí chodí na hody pravidelně, mají to už jako tradici. „Jsem odtud, bydlím v Otaslavicích a chodívám každý rok. Mám zde i vnučku a syna,“ uvedla starší žena. „Vyzkoušeli jsme všechno, i buchtobraní. Vám se tady nelíbí, že se tak ptáte?“ smála se paní Svata.
Právě dobrá nálada, to bylo společné většině návštěvníků. Ty malé potěšila cukrová vata a kolotoče, větší si mohli zafandit nejen starým pánům na fotbale. Nebo zemědělským strojům, novince místních hodů. Vůbec poprvé vyjely do akce desítky traktorů, vesměs stařečků. „Letos to tu máme poprvé. Byl to můj nápad, koneckonců tři kousky sám vlastním,“ poznamenal s úsměvem starosta obce Marek Hýbl. A samozřejmě za volantem jednoho ze strojů nechyběl.
Na hody dorazil v neděli odpoledne také Petr Matýs. „Chodíme sem pravidelně, ale teď jsme zrovna přišli. Měli jsme za to, že bude fotbal,“ poznamenal. Spokojenost s hody, během nichž nechyběla ani tradiční hodová v sobotu v noci, pak byla téměř stoprocentní. Téměř. Našli se totiž nezdárníci, kteří zašpinili letos nově udělanou fasádu tělocvičny. Naštěstí jen blátem.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-