Dobré ráno, dnes je úterý 22.10.2019
svátek slaví Sabina,
zítra Teodor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Pojďme to roztočit. Nejspíš s tímto mottem se vrhli organizátoři na pořádání tradičních hodů v Otaslavicích. A nechybělo nic: dobré jídlo, zábava, dokonce ani zajímavosti z obce formou dvou videí. Stejně jako fotokoutek. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Prim ale hrálo jídlo. Na návsi to rozbalily tradiční pouťové stánky, u sokolovny zavoněly nejen makrely. Hlavním lákadlem se ale stalo buchtobraní. I tentokrát spolu soutěžili obyvatelé o nejlepší buchtu. Lidé si tak mohli za pár peněz vyzkoušet domácí kuchyně, přitom výběr byl pestrý: na ochutnání byly pařížské kostky, makové řezy, mandarinkové pokušení ale také orgasmus, mezi ochutnavači nejoblíbenější.
Řada lidí chodí na hody pravidelně, mají to už jako tradici. „Jsem odtud, bydlím v Otaslavicích a chodívám každý rok. Mám zde i vnučku a syna,“ uvedla starší žena. „Vyzkoušeli jsme všechno, i buchtobraní. Vám se tady nelíbí, že se tak ptáte?“ smála se paní Svata.
Právě dobrá nálada, to bylo společné většině návštěvníků. Ty malé potěšila cukrová vata a kolotoče, větší si mohli zafandit nejen starým pánům na fotbale. Nebo zemědělským strojům, novince místních hodů. Vůbec poprvé vyjely do akce desítky traktorů, vesměs stařečků. „Letos to tu máme poprvé. Byl to můj nápad, koneckonců tři kousky sám vlastním,“ poznamenal s úsměvem starosta obce Marek Hýbl. A samozřejmě za volantem jednoho ze strojů nechyběl.
Na hody dorazil v neděli odpoledne také Petr Matýs. „Chodíme sem pravidelně, ale teď jsme zrovna přišli. Měli jsme za to, že bude fotbal,“ poznamenal. Spokojenost s hody, během nichž nechyběla ani tradiční hodová v sobotu v noci, pak byla téměř stoprocentní. Téměř. Našli se totiž nezdárníci, kteří zašpinili letos nově udělanou fasádu tělocvičny. Naštěstí jen blátem.


Total Comments

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI HOTEL TENNIS CLUB?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Razantní postup policistů.

Když se po dálnici projíždí chlapík v kradeném luxusním autě, je opilý a ještě k tomu pod vlivem kokainu, nemůže to věstit nic dobrého. A právě takového šílence zadrželi s namířenými pistolemi policisté u dálničního sjezdu na Brodek u Prostějova. Policistům patří za rychlý zásah palec nahoru.


Dostal pěstí za močení.

Policie v těchto dnech šetří případ napadení čtrnáctiletého chlapce. Ten se totiž vyčůral za keř u polorozpadlé budovy za místním nádražím v Prostějově. Pěstí do obličeje jej uhodil bezdomovec za to, že chlapec vykonal svoji potřebu u studny, ze které bere bezdomovecká komunita vodu k pití.

Total Comments

Osobnost týdne

EWA FARNA
42 farna
Užívá si mateřské dovolené, ale přesto vystupuje. Populrání zpěvačka koncertovala minulé úterý v prostějovském divadle. Kromě svých tradičních hitů fanouškům zazpívala i zbrusu nové songy.

Total Comments

Číslo týdne

 120

Prostějovské gymnázium Jiřího Wolkera slavilo během uplynulého víkendu ostošest. A tato tradiční střední škola měla skutečně co slavit, vždyť od chvíle jejího vzniku uplynulo už úctyhodných sto dvacet let.


Total Comments

Výrok týdne

„Z PŮVODNĚ DESETIMINUTOVÉHO PROGRAMU Z TOHO DOKÁŽÍ UDĚLAT TŘÍHODINOVÉ DIVADLO!“

Jeden z koaličních zastupitelů takto komentoval úterní průběh mimořádného jednání prostějovského zastupitelstva

Total Comments