Dobré ráno, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Pojďme to roztočit. Nejspíš s tímto mottem se vrhli organizátoři na pořádání tradičních hodů v Otaslavicích. A nechybělo nic: dobré jídlo, zábava, dokonce ani zajímavosti z obce formou dvou videí. Stejně jako fotokoutek. U toho prostě Večerník nemohl chybět!


Prim ale hrálo jídlo. Na návsi to rozbalily tradiční pouťové stánky, u sokolovny zavoněly nejen makrely. Hlavním lákadlem se ale stalo buchtobraní. I tentokrát spolu soutěžili obyvatelé o nejlepší buchtu. Lidé si tak mohli za pár peněz vyzkoušet domácí kuchyně, přitom výběr byl pestrý: na ochutnání byly pařížské kostky, makové řezy, mandarinkové pokušení ale také orgasmus, mezi ochutnavači nejoblíbenější.
Řada lidí chodí na hody pravidelně, mají to už jako tradici. „Jsem odtud, bydlím v Otaslavicích a chodívám každý rok. Mám zde i vnučku a syna,“ uvedla starší žena. „Vyzkoušeli jsme všechno, i buchtobraní. Vám se tady nelíbí, že se tak ptáte?“ smála se paní Svata.
Právě dobrá nálada, to bylo společné většině návštěvníků. Ty malé potěšila cukrová vata a kolotoče, větší si mohli zafandit nejen starým pánům na fotbale. Nebo zemědělským strojům, novince místních hodů. Vůbec poprvé vyjely do akce desítky traktorů, vesměs stařečků. „Letos to tu máme poprvé. Byl to můj nápad, koneckonců tři kousky sám vlastním,“ poznamenal s úsměvem starosta obce Marek Hýbl. A samozřejmě za volantem jednoho ze strojů nechyběl.
Na hody dorazil v neděli odpoledne také Petr Matýs. „Chodíme sem pravidelně, ale teď jsme zrovna přišli. Měli jsme za to, že bude fotbal,“ poznamenal. Spokojenost s hody, během nichž nechyběla ani tradiční hodová v sobotu v noci, pak byla téměř stoprocentní. Téměř. Našli se totiž nezdárníci, kteří zašpinili letos nově udělanou fasádu tělocvičny. Naštěstí jen blátem.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments