Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Až na šest stovek seniorů se sešlo minulé pondělí v prostějovském Společenském domě na již tradiční akci Svátek seniorů. Více jak tříhodinový program přinesl taneční i hudební vystoupení a důležité bylo, že se všichni pořádně dobře bavili. A nechyběl u toho ani zpravodajec PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.Oslavu seniorského svátku zahájil primátor František Jura zdravicí, ve které přiznal, že vůči nejstarší generaci budeme mít vždycky dluh, proto již ve své funkci na Olomouckém kraji byl například u zrodu akce Babička roku. Všechny zúčastněné pozdravily také náměstkyně primátora Alena Rašková a senátorka za zdejší obvod Jitka Chalánková.
Kulturní program následně odstartovaly mažoretky Krokodýl, babičky i dědečky potěšila kapela Krumsíňanka, své umění předvedla taneční skupina Piroutte i seniorská taneční skupina Druhý dech, která jemně přetransformovala tradičního Večerníčka do erotické podoby. Celý sál pak roztančila kapela Romantika Romana „Pytlíka“ Doležala.
Milou vsuvku představovalo přivítání nejstarší účastnice a účastníka akce, kterými se stali Františka Marková (97 let) a Adolf Novák (96 let). Oba obdrželi jako malou pozornost růži. V přísálí pak mohli účastnící navštívit stánky partnerských firem projektu Zdravé město Prostějov, a komu se přitížilo, mohl se přijít utěšit k budoucím sestřičkám z prostějovské zdravotnické školy, čehož vzhledem k jejich atraktivitě využívala hlavně mužská část. „Setkání se mimořádně povedlo a již teď se všichni těší na další ročník,“ usmála se koordinátorka akce Alena Dvořáková.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-