Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 5.12.2019
svátek slaví Jitka,
zítra Mikuláš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Až na šest stovek seniorů se sešlo minulé pondělí v prostějovském Společenském domě na již tradiční akci Svátek seniorů. Více jak tříhodinový program přinesl taneční i hudební vystoupení a důležité bylo, že se všichni pořádně dobře bavili. A nechyběl u toho ani zpravodajec PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.Oslavu seniorského svátku zahájil primátor František Jura zdravicí, ve které přiznal, že vůči nejstarší generaci budeme mít vždycky dluh, proto již ve své funkci na Olomouckém kraji byl například u zrodu akce Babička roku. Všechny zúčastněné pozdravily také náměstkyně primátora Alena Rašková a senátorka za zdejší obvod Jitka Chalánková.
Kulturní program následně odstartovaly mažoretky Krokodýl, babičky i dědečky potěšila kapela Krumsíňanka, své umění předvedla taneční skupina Piroutte i seniorská taneční skupina Druhý dech, která jemně přetransformovala tradičního Večerníčka do erotické podoby. Celý sál pak roztančila kapela Romantika Romana „Pytlíka“ Doležala.
Milou vsuvku představovalo přivítání nejstarší účastnice a účastníka akce, kterými se stali Františka Marková (97 let) a Adolf Novák (96 let). Oba obdrželi jako malou pozornost růži. V přísálí pak mohli účastnící navštívit stánky partnerských firem projektu Zdravé město Prostějov, a komu se přitížilo, mohl se přijít utěšit k budoucím sestřičkám z prostějovské zdravotnické školy, čehož vzhledem k jejich atraktivitě využívala hlavně mužská část. „Setkání se mimořádně povedlo a již teď se všichni těší na další ročník,“ usmála se koordinátorka akce Alena Dvořáková.


Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments