Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Kdo se poslední říjnovou sobotu přiblížil k Plumlovu, viděl spoustu lidí s konvičkami, hrnci či jinými nádobami. Všichni takto vybaveni mířili směrem k plumlovskému zámku a jejich cílem byly tradiční zabijačkové hody, na kterých konzumují, ale pravidelně si i odnášejí různé zabijačkové speciality jako například bílou polévku, prejt, prdelačku, ovar, maso z kotle a další dobroty. Kromě nich bylo na zámku připraveno také svařené víno, vepřo – knedlo – zelo, koláče a mnoho dalších pochutin. Každoroční zájem veřejnosti o akci si pochvaloval kastelán plumlovského zámku Pavel Zástěra a nejvíce si pochutnal na prejtu, své nejoblíbenější zabijačkové specialitě.Tato tradiční akce má velký ohlas, což dokládá i množství mimoprostějovských návštěvníků. Poměrně dost lidí se přijelo na zámek do Plumlova podívat z Blanenska či Vyškovska. Například Petr z Rousínova, který je pravidelným návštěvníkem těchto hodů, si kromě konzumace na slavnostech odvezl i něco domů, kde prý tak bývá aspoň jednou za rok pochválen. Úspěch slavila akce i u nejmenších návštěvníků, třeba u desetileté Karolíny, která si pochutnala na polévce a koláčích. Hody si oblíbili i místní, například paní Jiřina a její manžel měli jen slova chvály pro pana Mirgu, nejoblíbenějšího řezníka, když si v bandasce odnášeli polévku domů. Povedenou akci na závěr zhodnotil i pořadatel Ivan Mirga, který si pochvaloval návštěvnost a zároveň slíbil přítomným, že je příští jubilejní 20. ročník čeká několik překvapení. Organizátor pak poděkoval řeznictví Makovec, masně Lešany a v neposlední řadě paní Liškové z Plumlova.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-