Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Kdo se poslední říjnovou sobotu přiblížil k Plumlovu, viděl spoustu lidí s konvičkami, hrnci či jinými nádobami. Všichni takto vybaveni mířili směrem k plumlovskému zámku a jejich cílem byly tradiční zabijačkové hody, na kterých konzumují, ale pravidelně si i odnášejí různé zabijačkové speciality jako například bílou polévku, prejt, prdelačku, ovar, maso z kotle a další dobroty. Kromě nich bylo na zámku připraveno také svařené víno, vepřo – knedlo – zelo, koláče a mnoho dalších pochutin. Každoroční zájem veřejnosti o akci si pochvaloval kastelán plumlovského zámku Pavel Zástěra a nejvíce si pochutnal na prejtu, své nejoblíbenější zabijačkové specialitě.Tato tradiční akce má velký ohlas, což dokládá i množství mimoprostějovských návštěvníků. Poměrně dost lidí se přijelo na zámek do Plumlova podívat z Blanenska či Vyškovska. Například Petr z Rousínova, který je pravidelným návštěvníkem těchto hodů, si kromě konzumace na slavnostech odvezl i něco domů, kde prý tak bývá aspoň jednou za rok pochválen. Úspěch slavila akce i u nejmenších návštěvníků, třeba u desetileté Karolíny, která si pochutnala na polévce a koláčích. Hody si oblíbili i místní, například paní Jiřina a její manžel měli jen slova chvály pro pana Mirgu, nejoblíbenějšího řezníka, když si v bandasce odnášeli polévku domů. Povedenou akci na závěr zhodnotil i pořadatel Ivan Mirga, který si pochvaloval návštěvnost a zároveň slíbil přítomným, že je příští jubilejní 20. ročník čeká několik překvapení. Organizátor pak poděkoval řeznictví Makovec, masně Lešany a v neposlední řadě paní Liškové z Plumlova.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments