Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S blížícím se začátkem listopadu začínáme všichni přemýšlet nad tím, jak vkusně, zajímavě a přitom neobvykle vyzdobit hroby a místa odpočinku našich nejbližších, kteří náš již opustili. Svátek Všech svatých zvaný také Dušičky je příležitostí a vzpomínkou na ty, na něž nechceme nikdy zapomenout, a tak bychom uctění jejích památky měli věnovat náležitý čas i péči.


Pěkná výzdoba místa odpočinku je závěrečným krokem poté, co uklidíme hřbitovní místo a zapálíme svíčku. Na hrob nebo místo v kolumbáriu nemusíme nutně přinést pouze klasický věnec nebo kytici listopadek čili chryzantém. Existuje celá řada způsobů, například splétané proutí do tvaru srdce, které je dozdobené šiškami a umělými poupaty bílých růží. Netřesky jsou do srdce upevněny pomocí dlouhých špendlíků s ozdobnou hlavičkou.
Zajímavě zpracovaný křížek se základem vytvarovaným z proutí je rovněž vhodný k uctění památky. Růže opět zvolíme raději umělé, aby je hned nezničily případné noční mrazíky. K dozdobení se dobře hodí šišky, svazečky větviček a hlavně kousky mechu. Centrálním bodem celé dekorace je figurka andělíčka. Věnec netradičně umístěný na kovovém hrotu dovoluje vytvořit doslova vodopád padajících šišek, které jsou jeho součástí. Věnec je tentokrát zdoben z hlavní části přilepenými listy, jejichž žilnatina tvoří na korpusu zajímavou strukturu. Šišky mohou být smrkové, borovicové i modřínové. Ideální je navázat je na drátek. Další z řady dekorací ve tvaru kříže už dnes seženete jako hotový základ s mechovým potahem. Pak už zbývá jen kříž dozdobit. K tomu je vhodné nejrůznější umělé ovoce, listy a květy. Ve středu by měly být vždy objemnější dekorace a směrem k okrajům se hodí umisťovat spíše drobnější prvky.
Prostě a jednoduše – před Dušičkami se fantazii meze nekladou!Tematickou čtyřstranu PROSTĚJOVSKO a DUŠIČKY najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, který vyšel v pondělí 21. října


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments