Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tohle ještě nezažili! Vždy poslední říjnovou sobotu se ve Lhotě u Konice koná oblíbená Hubertova jízda. Akci určenou milovníkům koní často provází skutečně psí počasí. Třeba před sedmi lety ji uzavíral první sníh. Něco podobného letos vskutku nehrozilo. Tentokrát účastníci mohli vyrazit pouze v tričkách s krátkými rukávy. A ti otužilejší by to klidně zvládli i v plavkách.Nádherné podzimní počasí a malebná příroda vytvořily dokonalé kulisy již 27. ročníku Hubertovy jízdy. Na tu vyrazilo celkem čtyřiadvacet koní a jezdců. „Delší trasa měřila zhruba patnáct kilometrů a připraveny na ni byly i některé skoky. Kratší pak byla dlouhá osm kilometrů,“ představila majitelka pořádající stáje Arka Jana Mikešová.
Na akci se opět sjeli staří známí a kamarádi. Oproti jiným ročníkům se tentokrát mohli na vyjížďku skutečně vyparádit, nehrozilo totiž, že se vrátí s blátem i za ušima. Nejstarším účastníkem se stal osmašedesátiletý Antonína Žemlička ze Seče, nejmladší účastnící pak dvanáctiletá Anděla Müllerová z Brodku u Konice.
Po Hubertově jízdě následovala soutěž v parkurovém skákání, v níž s přehledem zvítězila Adéla Hrazděrová s koněm Limba, která jako jedna ze dvou neshodila ani jednu překážku a zcela suverénní byla i v následujícím rozskoku.
Kromě dobrot z udírny mohli přítomní ochutnat i vzorky v tradiční přehlídce štrúdlů, kterou se tu loni rozhodli obnovit. Mezi osmi sladkými dostal nejvíce hlasů jablečný štrúdl Míši Rullové, mezi slanými zvítězil lososový štrúdl Blanky Müllerové. Uznání se dočkal i originální proplétaný štrúdl Kristýny Šmoldasové, který získal cenu ze nejhezčí vzhled. „Příští rok se tu na konci října setkáme opět,“ ujistila Mikešová.


Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments