Dobrý večer, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tohle ještě nezažili! Vždy poslední říjnovou sobotu se ve Lhotě u Konice koná oblíbená Hubertova jízda. Akci určenou milovníkům koní často provází skutečně psí počasí. Třeba před sedmi lety ji uzavíral první sníh. Něco podobného letos vskutku nehrozilo. Tentokrát účastníci mohli vyrazit pouze v tričkách s krátkými rukávy. A ti otužilejší by to klidně zvládli i v plavkách.Nádherné podzimní počasí a malebná příroda vytvořily dokonalé kulisy již 27. ročníku Hubertovy jízdy. Na tu vyrazilo celkem čtyřiadvacet koní a jezdců. „Delší trasa měřila zhruba patnáct kilometrů a připraveny na ni byly i některé skoky. Kratší pak byla dlouhá osm kilometrů,“ představila majitelka pořádající stáje Arka Jana Mikešová.
Na akci se opět sjeli staří známí a kamarádi. Oproti jiným ročníkům se tentokrát mohli na vyjížďku skutečně vyparádit, nehrozilo totiž, že se vrátí s blátem i za ušima. Nejstarším účastníkem se stal osmašedesátiletý Antonína Žemlička ze Seče, nejmladší účastnící pak dvanáctiletá Anděla Müllerová z Brodku u Konice.
Po Hubertově jízdě následovala soutěž v parkurovém skákání, v níž s přehledem zvítězila Adéla Hrazděrová s koněm Limba, která jako jedna ze dvou neshodila ani jednu překážku a zcela suverénní byla i v následujícím rozskoku.
Kromě dobrot z udírny mohli přítomní ochutnat i vzorky v tradiční přehlídce štrúdlů, kterou se tu loni rozhodli obnovit. Mezi osmi sladkými dostal nejvíce hlasů jablečný štrúdl Míši Rullové, mezi slanými zvítězil lososový štrúdl Blanky Müllerové. Uznání se dočkal i originální proplétaný štrúdl Kristýny Šmoldasové, který získal cenu ze nejhezčí vzhled. „Příští rok se tu na konci října setkáme opět,“ ujistila Mikešová.


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments