Dobré ráno, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Konec předminulého týdne se nesl ve znamení sázení stromů. Alespoň pro prostějovské Ekocentrum Iris. To v pátek 25. a v sobotu 26. října uspořádalo hned dvě akce, které se stromům věnovaly. V první den bylo nejprve na programu seniorské sázení, aby jej na ten druhý vystřídalo vysazování na Velkém Kosíři. Paradoxně se v pátek téměř žádní senioři nedostavili, naopak. Na loučku při okraji lesoparku Hloučela dorazil půltucet dětí ze školy v Čechovicích. „Slyšela jsem od paní učitelky, že se tohle bude dít. Nesázím poprvé, s mamkou jsem sázela různé keře,“ prozradila Barbora Patková. Večerník byl u toho!Ona a další dobrovolníci nakonec vysadili devět vrb. „Je důležité nevysadit tady jednu vrbu. A o dva kilometry druhou. Protože ti brouci mají nějakou doletovou vzdálenost, dál prostě neletí, nevydrží to,“ vysvětlila Eva Zatloukalová z Irisu. Zároveň informovala přítomné o tom, jaký hmyz podobné stromy vyhledává. Pak už se ale šlo do práce: na řadě byly lopaty a kbelíky vody, která končila v kořenech nově vysazených stromů. Během necelé hodinky bylo hotovo.
Zatímco však na páteční akci dorazila jen hrstka lidí, sobotní zaznamenala větší ohlas. Svah na jihovýchodní straně Kosíře byl posetý lidmi připravujícími novou výsadbu. Mladými i staršími. „Zatím jsme stihli jednu třešeň zasadit. A počasí? To si nemohli organizátoři vybrat lepší,“ pochvaloval si Zdeněk Balcařík. Právě starý ovocný sad na tři desítky lidí uváděly do lepšího stavu. Bylo načase, řada dřevin je tam seschlých a dávno za svou životností.
Sázení navíc během akcí ukázalo, že se jedná o aktivitu pro všechny. Zájem projevili lidé ve středním i důchodovém věku, nechyběl ani mladý pár. Nebo rodiny s malými dětmi. „Jsme poprvé, našli jsme informaci ve školce na vývěsce, tak jsme chtěli takto trávit čas. Pro nás je to první sázení,“ uvedla třeba Petra Novotná. Akce nakonec zabrala celé dopoledne. A i když se při ní účastníci zapotili, končili spokojení. Udělali něco pro zdraví své i přírody.Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments