Příjemnou noc, dnes je úterý 19.11.2019
svátek slaví Alžběta,
zítra Nikola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Opět po roce se na náměstí T. G. Masaryka vrátí mobilní kluziště, které si mezi Prostějovany získalo značnou oblibu. „Lidé zase budou moci bruslit pod širým nebem a využívat mobilní kluziště po dobu devíti týdnů, konkrétně v termínu od 8. listopadu do 5. ledna příštího roku,“ uvedl primátor František Jura. Provozní doba kluziště je naplánována denně od 9:00 do 21:00 hodin (mimo 24. a 31. prosince, kdy bude provoz omezen do 16:00 hodin).


Děti všeho věku i dospělí se mohou těšit na nově zavedenou tradici v Prostějově. Oblíbených zimních radovánek si neužívají pouze jedinci z řad široké veřejnosti, ale i školy v rámci volnějšího režimu vyučování před Vánoci. „Lidé budou mít bruslení zdarma s tím, že zpoplatněno bude pouze půjčování bruslí. Všechny podrobné informace budeme zveřejňovat na internetových stránkách a Facebooku města,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová.
Provoz kluziště bude zahájen už tento pátek 8. listopadu vystoupením oddílu Kraso-bruslení Prostějov. V pondělí 25. listopadu na ledové ploše proběhne Hanácké Pétanque od 16:30 do 21:00 hodin. Veškeré informace a přihlášky na jednotlivé turnaje naleznou zájemci na webových stránkách www.sportcentrumddm.cz. O tři dny později, a sice ve čtvrtek 28. listopadu, se návštěvníci mohou těšit na Disco na ledě. Od 16:30 do 19:00 hodin bude probíhat diskotéka na ledové ploše s písničkami na přání.
„Lidé budou mít k dispozici skříňky se čtyřiadvaceti boxy k odložení věcí. Jednotlivé boxy jsou samostatně uzamykatelné s mincovním zámkem na dvacet korun. Ledová plocha bude opět nasvícena, stejně jako loni. Pro potřeby přezouvání budou využity stávající lavičky, které jsou umístěny pod habry. Tyto lavičky budou doplněny o další, aby byla zajištěna dostatečná kapacita míst pro přezouvání. Od těchto přezouvacích míst bude směrem k ledové ploše položen protiskluzový gumový povrch, aby nedocházelo k poškozování bruslí a dlažby. Na lavičky budou pro zvýšení komfortu pořízeny podsedáky, které budou obsluhou instalovány po provozní dobu kluziště,“ upřesnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.
Návštěva kluziště bude rozhodně stát za to. Ať jste tedy zkušený bruslař, nebo úplný začátečník, určitě přijďte ledovou plochu vyzkoušet!KDY: PÁTEK 8. LISTOPADU, 15:30 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA (prostor vedle muzea), PROSTĚJOV


Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments