Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Opět po roce se na náměstí T. G. Masaryka vrátí mobilní kluziště, které si mezi Prostějovany získalo značnou oblibu. „Lidé zase budou moci bruslit pod širým nebem a využívat mobilní kluziště po dobu devíti týdnů, konkrétně v termínu od 8. listopadu do 5. ledna příštího roku,“ uvedl primátor František Jura. Provozní doba kluziště je naplánována denně od 9:00 do 21:00 hodin (mimo 24. a 31. prosince, kdy bude provoz omezen do 16:00 hodin).


Děti všeho věku i dospělí se mohou těšit na nově zavedenou tradici v Prostějově. Oblíbených zimních radovánek si neužívají pouze jedinci z řad široké veřejnosti, ale i školy v rámci volnějšího režimu vyučování před Vánoci. „Lidé budou mít bruslení zdarma s tím, že zpoplatněno bude pouze půjčování bruslí. Všechny podrobné informace budeme zveřejňovat na internetových stránkách a Facebooku města,“ doplnila náměstkyně Milada Sokolová.
Provoz kluziště bude zahájen už tento pátek 8. listopadu vystoupením oddílu Kraso-bruslení Prostějov. V pondělí 25. listopadu na ledové ploše proběhne Hanácké Pétanque od 16:30 do 21:00 hodin. Veškeré informace a přihlášky na jednotlivé turnaje naleznou zájemci na webových stránkách www.sportcentrumddm.cz. O tři dny později, a sice ve čtvrtek 28. listopadu, se návštěvníci mohou těšit na Disco na ledě. Od 16:30 do 19:00 hodin bude probíhat diskotéka na ledové ploše s písničkami na přání.
„Lidé budou mít k dispozici skříňky se čtyřiadvaceti boxy k odložení věcí. Jednotlivé boxy jsou samostatně uzamykatelné s mincovním zámkem na dvacet korun. Ledová plocha bude opět nasvícena, stejně jako loni. Pro potřeby přezouvání budou využity stávající lavičky, které jsou umístěny pod habry. Tyto lavičky budou doplněny o další, aby byla zajištěna dostatečná kapacita míst pro přezouvání. Od těchto přezouvacích míst bude směrem k ledové ploše položen protiskluzový gumový povrch, aby nedocházelo k poškozování bruslí a dlažby. Na lavičky budou pro zvýšení komfortu pořízeny podsedáky, které budou obsluhou instalovány po provozní dobu kluziště,“ upřesnil první náměstek primátora Jiří Pospíšil.
Návštěva kluziště bude rozhodně stát za to. Ať jste tedy zkušený bruslař, nebo úplný začátečník, určitě přijďte ledovou plochu vyzkoušet!KDY: PÁTEK 8. LISTOPADU, 15:30 HODIN
KDE: NÁMĚSTÍ T. G. MASARYKA (prostor vedle muzea), PROSTĚJOV


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments