Dobré odpoledne, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Léto je dávno pryč, blíží se zima. A tak je potřeba uspat broučky. Do hajan je uplynulý pátek posílali také v Plumlově na nádvoří zámku. Místní nadšenci si pro děti připravili pestrý program plný zpívání, tance ale také nezapomenutelný lampionový průvod městem. Šlo navíc o uspávání broučků, takže nemohly chybět písničky z Příběhů včelích medvídků a samozřejmě ani Pučmeloud. U toho prostě Večerník nemohl chybět!Zprvu to ovšem vypadalo, že dorazí na akci jen málokdo. Lidé se spíše trousili, než aby chodily davy. Důvod byl jednoduchý: mrazivý vítr. „Přišli jsme kvůli vystoupení dcer, jedna je v dramaťáku, druhá ve sboru. Akci navštěvujeme opakovaně a přišli jsme rádi i tentokrát. I přes tu zimu,“ uvedla jedna z odvážlivkyň Jana Burdová.
Právě vystoupení dětí ze sboru a dramatického oboru ZUŠ v Plumlově přitáhlo pozornost nejvíc. Na pódiu se v tu chvíli usadily děti–berušky, broučci a Pučmeloud. Následoval pak pro ně výšlap na skálu, kde se dříve nacházel plumlovský hrad. A tam za svitu lucerniček pokračoval program čtením pro broučky.
Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-