Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
FOTOGALERIE: Uplynulý víkend patřil Dušičkám. Památku zesnulých uctily také tisíce lidí, které navštívily prostějovské hřbitovy, ale i místa věčného odpočinku po celém regionu. Přímo v Prostějově nás může těšit fakt, že oproti předešlým rokům se návštěvy na hřbitovech obešly bez krádeží či vykradených aut...
„V tuto chvíli nemáme hlášenou žádnou událost, která by narušila průběh Památky zesnulých. Na prostějovských hřbitovech jsme i letos zajistili dostatečný počet hlídek, které působily jako prevence proti případným pokusům pachatelů o krádež. Je otázkou, zda-li nějaký případ trestného činu spáchaného během Dušiček v okolí či uvnitř hřbitovů má hlášena Policie České republiky, strážníci však nic protiprávního nezaznamenali. A to je dobrá zpráva,“ pochvaloval si v neděli odpoledne Jan Nagy, velitel Městské policie Prostějov.
Ještě v neděli odpoledne dobu byly ještě na Městském hřbitově v Prostějově stovky lidí. „Máme zde pochovanou rodinu. My žijeme v Brně, takže návštěva zdejšího hřbitova je u nás většinou možná jen právě na Dušičky. Nejsme jediní, kteří přijeli z větší dálky. O to víc mě potěšilo, že všechny hroby jsou krásně upravené věnci, kyticemi a svíčkami,“ svěřila se Večerníku Marie Dohnalová.
Stejně jako tisíce dalších lidí využily minulý víkend k tomu, aby si i v Prostějově vzpomněly na své blízké zesnulé.
Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments