Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Vánoční jarmark v Prostějově se nezadržitelně blíží. Jelikož magistrát usiluje o snižování objemu plastového odpadu, mají prodejci povinnost na stáncích s punčem a teplými nápoji používat papírové kelímky s logem Zdravého města Prostějov, jejichž nákupní cenu se radní odběrem většího množství snažili co nejvíce snížit. V praxi pak prodejci na stáncích kelímky od města odkoupí za pořizovací cenu.


Náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová ale přišla ještě s jednou atraktivní záležitostí. „Abychom též vyšli vstříc návštěvníkům trhů, kteří volali po zálohovaných hrníčcích, vstoupilo město v této věci do jednání s ředitelem Národního domu Jiřím Hlochem. Společně jsme vybrali plechové, dvouplášťové hrníčky, na kterých bude umístěno logo naší secesní památky a budou mít ouško ve formě skoby,“ prozradila Sokolová. „Návštěvníci trhů si tak budou moci hrníček koupit k dalšímu, například outdoorovému využití, nebo jej po použití vrátit na stánku Národního domu, kde jim bude vrácena záloha. Hrníčky budou následně umývány v nedalekém Národním domě a poté opět připraveny k využití,“ doplnil ještě Jiří Hloch. 

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments