Dobré odpoledne, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V Prostějově se snad nikdy během roku, tedy s výjimkou koncertů kapel známých z televizní stanice Šlágr, nesejde tolik seniorů pohromadě, jako tomu bylo minulý čtvrtek odpoledne v sále Společenského domu. Tradiční Den seniorů, který i letos připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s prostějovským magistrátem a dalšími institucemi, přivítal na pět stovek dříve narozených občanů. Právě pro ně byl připraven bohatý program.Už dlouho před čtrnáctou hodinou, kdy akce ve Společenském domě ve čtvrtek začala, se v předsálí houfovali prostějovští senioři. A nenalákalo je pouze bohaté občerstvení. „Já tuto akci navštěvuji už třetím rokem, protože se tady vždycky dozvím něco nového. Doma čtu jen noviny nebo se dívám na televizi, ale až tady se můžu i já někoho zeptat na věci, které mě zajímají. A líbí se mi, že je tady spousta odborníků, kteří každému důchodci umí poradit, jak se zachovat v různých situacích,“ řekla Večerníku ještě před slavnostním zahájením Dne seniorů Božena Nechvátalová z Prostějova.
Ještě předtím, než organizátoři akci slavnostně zahájili, zazpíval seniorům Pavel Novák, který později během tříhodinového programu vystoupil ještě několikrát. Příchozí, kterých bylo na pět stovek, pak uvítala náměstkyně primátora Prostějova pro sociální záležitosti Alena Rašková a také náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Jentschke Stöcklová. „V první řadě bych vás chtěla přivítat a potěšit tou zřejmě pro vás nejlepší zprávou, že od Nového roku dostanete na důchodech přidáno devět stovek. Naše ministerstvo pro seniory ale připravuje i další novinky, které by měly zlepšit váš život. A právě dnes jsme tu od toho, abychom vás o všem informovali, poradili a poučili o všem, na co máte právo a o čem možná ani nevíte, že na různé věci máte zákonný nárok,“ sdělila na pódiu při slavnostním zahájení akce náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí.
A senioři skutečně během tří hodin trvání akce nelenili. Stánky ministerstva s poradci byly „obsypány“ prostějovskými seniory, stejně tak se živě diskutovalo u stánků Úřadu práce ČR, pojišťovny, ale i u policistů či hasičů. „Vůbec jsem netušila, že si ke svému nízkému důchodu mohu požádat také o různé sociální dávky. Dosud jsem byla přesvědčena, že tyto dávky dostávají jen někteří vybraní lidé, takzvaní nepřizpůsobiví,“ zakroutila hlavou před Večerníkem pětasedmdesátiletá Anna Rozsypalová.
Den seniorů se naprosto vydařil a co je hlavní, akce do puntíku splnila svůj účel.Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-