Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: V Prostějově se snad nikdy během roku, tedy s výjimkou koncertů kapel známých z televizní stanice Šlágr, nesejde tolik seniorů pohromadě, jako tomu bylo minulý čtvrtek odpoledne v sále Společenského domu. Tradiční Den seniorů, který i letos připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s prostějovským magistrátem a dalšími institucemi, přivítal na pět stovek dříve narozených občanů. Právě pro ně byl připraven bohatý program.Už dlouho před čtrnáctou hodinou, kdy akce ve Společenském domě ve čtvrtek začala, se v předsálí houfovali prostějovští senioři. A nenalákalo je pouze bohaté občerstvení. „Já tuto akci navštěvuji už třetím rokem, protože se tady vždycky dozvím něco nového. Doma čtu jen noviny nebo se dívám na televizi, ale až tady se můžu i já někoho zeptat na věci, které mě zajímají. A líbí se mi, že je tady spousta odborníků, kteří každému důchodci umí poradit, jak se zachovat v různých situacích,“ řekla Večerníku ještě před slavnostním zahájením Dne seniorů Božena Nechvátalová z Prostějova.
Ještě předtím, než organizátoři akci slavnostně zahájili, zazpíval seniorům Pavel Novák, který později během tříhodinového programu vystoupil ještě několikrát. Příchozí, kterých bylo na pět stovek, pak uvítala náměstkyně primátora Prostějova pro sociální záležitosti Alena Rašková a také náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Jentschke Stöcklová. „V první řadě bych vás chtěla přivítat a potěšit tou zřejmě pro vás nejlepší zprávou, že od Nového roku dostanete na důchodech přidáno devět stovek. Naše ministerstvo pro seniory ale připravuje i další novinky, které by měly zlepšit váš život. A právě dnes jsme tu od toho, abychom vás o všem informovali, poradili a poučili o všem, na co máte právo a o čem možná ani nevíte, že na různé věci máte zákonný nárok,“ sdělila na pódiu při slavnostním zahájení akce náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí.
A senioři skutečně během tří hodin trvání akce nelenili. Stánky ministerstva s poradci byly „obsypány“ prostějovskými seniory, stejně tak se živě diskutovalo u stánků Úřadu práce ČR, pojišťovny, ale i u policistů či hasičů. „Vůbec jsem netušila, že si ke svému nízkému důchodu mohu požádat také o různé sociální dávky. Dosud jsem byla přesvědčena, že tyto dávky dostávají jen někteří vybraní lidé, takzvaní nepřizpůsobiví,“ zakroutila hlavou před Večerníkem pětasedmdesátiletá Anna Rozsypalová.
Den seniorů se naprosto vydařil a co je hlavní, akce do puntíku splnila svůj účel.Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments