Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Vůbec poprvé v pětileté historii Restaurant Day a při jeho jednadvacátém dílu šel do akce s kůží na trh také PROTĚJOVSKÝ Večerník. A nikoliv jen z pozice pasivního účastníka a zpracovatele reportáže. Většina redakčního kolektivu se totiž během uplynulého týdne a hlavně soboty postavila „k plotně“ a vytvořila nejrůznější pochoutky. A ty jsme právě předminulou neděli 24. listopadu nabídli návštěvníkům Restaurant Day v Národním domě!

Jeden z pilotních projektů marketingového oddělení Večerníku v čele s Anetou Straškrabovou byl pro kuchaře a kuchařinky z Večerníku sice náročný na přípravy, ale o to více celý kolektiv hnal dopředu fakt, že výtěžek z prodeje našich domácích pochoutek poputuje na dobrou věc, a to do psího útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.
. Návštěvníkům Restaurant Day jsme u stolku Večerníku v Národním domě nabídli fantastický domácí vaječný likér z kuchyně kulinářského génia Anety Straškrabové, která dlouho do sobotní noci ještě napekla tvarohový koláč, vaječné i broskvové muffiny a ze zásob své babičky přidala i jablečné křížaly. Vydatně konečnému úspěchu přispěla i maminka marketingové manažerky Jana a její výborné máslové sušenky i avokádové lanýžky. A v kuchyni před akcí strávili hodně času i ostatní členové redakce Večerníku. Obchodní manažerka Michaela Konečná se mohla oprávněně chlubit brownie cupcaky s malinovým krémem a mrkvovými chlebíčky se zakysanou smetanou. Administrativní pracovnice Romana Majchráková vyrobila raffaello kuličky, externí redaktorka Eva Reiterová napekla oříškové brownies a grafička Karolína Heinzlová přispěchala s troškou do mlýna výborným cheesecakem. Zástupce mužské populace, obchodní a marketingový manažer Lubomír Rek dodal na pult čokořezy, laskonky, štafetky, indiánky a čokorohlíčky. O pitný režim se měl starat externí redaktor Tomáš Kaláb, ale neposedná technika byla snad jediným zádrhelem jinak vydařené akce.
Během půldruhé hodiny většina chuťovek ze stolu Večerníku zmizela, největší úspěch měl již zmíněný vaječný likér, tvarohový koláč, brownie cupcaky s malinovým krémem. Sečteno a podtrženo, během listopadového Restaurant Day se redakčnímu týmu podařilo návštěvníkům prodat dobroty za 3 528 korun, z čehož máme radost všichni, kteří se na přípravách podíleli, ale hlavně se na výtěžek z akce mohou těšit ve psím útulku Voříšek!
„Jednalo se o první účast Večerníku na Restaurant Day a mohu to shrnout jako vydařenou akci. Přestože byly přípravy trochu chaotické tím, že se na nich podílelo hned několik lidí z redakce, dokázali jsme nakonec, že tvoříme jeden kolektiv a společně se můžeme nadchnout pro dobrou věc,“ oddechla si Aneta Straškrabová, marketingová manažerka Večerníku. „Získaná suma poputuje opuštěným a občas i týraným pejskům do útulku v Čechách pod Kosířem. Mám radost, že se stále najdou lidé, kterým není osud těchto pejsků ukradený a věnovali nám často i částku vyšší než byla prodejní cena námi nabízených dobrot,“ potvrdila dobročinný podtext celé akce Straškrabová s tím, že do útulku se Večerník vypraví ještě v prosinci.
Pochoutky si v od Večerníku zakoupili i někteří radní a zastupitelé statutárního města Prostějov, například náměstkyně primátora Alena Rašková či zastupitel Petr Kousal. Hlavní organizátorky Restaurant Day jsme se na úplný závěr zeptali na její názor, zda Večerník při akci obstál. „Zcela jistě! Výborné sladkosti a báječná myšlenka – pomoc opuštěným pejskům! Děkuji a smekám,“ poslala vzkaz Milada Sokolová.


Výtěžek 3 528 korun poputuje pejskům do Voříšku

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments