Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Vůbec poprvé v pětileté historii Restaurant Day a při jeho jednadvacátém dílu šel do akce s kůží na trh také PROTĚJOVSKÝ Večerník. A nikoliv jen z pozice pasivního účastníka a zpracovatele reportáže. Většina redakčního kolektivu se totiž během uplynulého týdne a hlavně soboty postavila „k plotně“ a vytvořila nejrůznější pochoutky. A ty jsme právě předminulou neděli 24. listopadu nabídli návštěvníkům Restaurant Day v Národním domě!

Jeden z pilotních projektů marketingového oddělení Večerníku v čele s Anetou Straškrabovou byl pro kuchaře a kuchařinky z Večerníku sice náročný na přípravy, ale o to více celý kolektiv hnal dopředu fakt, že výtěžek z prodeje našich domácích pochoutek poputuje na dobrou věc, a to do psího útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.
. Návštěvníkům Restaurant Day jsme u stolku Večerníku v Národním domě nabídli fantastický domácí vaječný likér z kuchyně kulinářského génia Anety Straškrabové, která dlouho do sobotní noci ještě napekla tvarohový koláč, vaječné i broskvové muffiny a ze zásob své babičky přidala i jablečné křížaly. Vydatně konečnému úspěchu přispěla i maminka marketingové manažerky Jana a její výborné máslové sušenky i avokádové lanýžky. A v kuchyni před akcí strávili hodně času i ostatní členové redakce Večerníku. Obchodní manažerka Michaela Konečná se mohla oprávněně chlubit brownie cupcaky s malinovým krémem a mrkvovými chlebíčky se zakysanou smetanou. Administrativní pracovnice Romana Majchráková vyrobila raffaello kuličky, externí redaktorka Eva Reiterová napekla oříškové brownies a grafička Karolína Heinzlová přispěchala s troškou do mlýna výborným cheesecakem. Zástupce mužské populace, obchodní a marketingový manažer Lubomír Rek dodal na pult čokořezy, laskonky, štafetky, indiánky a čokorohlíčky. O pitný režim se měl starat externí redaktor Tomáš Kaláb, ale neposedná technika byla snad jediným zádrhelem jinak vydařené akce.
Během půldruhé hodiny většina chuťovek ze stolu Večerníku zmizela, největší úspěch měl již zmíněný vaječný likér, tvarohový koláč, brownie cupcaky s malinovým krémem. Sečteno a podtrženo, během listopadového Restaurant Day se redakčnímu týmu podařilo návštěvníkům prodat dobroty za 3 528 korun, z čehož máme radost všichni, kteří se na přípravách podíleli, ale hlavně se na výtěžek z akce mohou těšit ve psím útulku Voříšek!
„Jednalo se o první účast Večerníku na Restaurant Day a mohu to shrnout jako vydařenou akci. Přestože byly přípravy trochu chaotické tím, že se na nich podílelo hned několik lidí z redakce, dokázali jsme nakonec, že tvoříme jeden kolektiv a společně se můžeme nadchnout pro dobrou věc,“ oddechla si Aneta Straškrabová, marketingová manažerka Večerníku. „Získaná suma poputuje opuštěným a občas i týraným pejskům do útulku v Čechách pod Kosířem. Mám radost, že se stále najdou lidé, kterým není osud těchto pejsků ukradený a věnovali nám často i částku vyšší než byla prodejní cena námi nabízených dobrot,“ potvrdila dobročinný podtext celé akce Straškrabová s tím, že do útulku se Večerník vypraví ještě v prosinci.
Pochoutky si v od Večerníku zakoupili i někteří radní a zastupitelé statutárního města Prostějov, například náměstkyně primátora Alena Rašková či zastupitel Petr Kousal. Hlavní organizátorky Restaurant Day jsme se na úplný závěr zeptali na její názor, zda Večerník při akci obstál. „Zcela jistě! Výborné sladkosti a báječná myšlenka – pomoc opuštěným pejskům! Děkuji a smekám,“ poslala vzkaz Milada Sokolová.


Výtěžek 3 528 korun poputuje pejskům do Voříšku

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments