Dobré odpoledne, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každodenní provoz na veřejném venkovním kluzišti u prostějovského muzea už je v plném proudu a dnes odpoledne a večer jej notně oživí premiérový ročník nové hodně zajímavé akce. Její název hovoří za vše: Hanácké pétanque na ledě 2019. Proběhne dnes, tj. v pondělí 25. listopadu, od 16.30 hodin.

„Je to obdoba Hanáckého curlingu, který jsme jako novinku poprvé zorganizovali loni. Letos přijde pokračování v podobě hned tří curlingových turnajů, jejichž výsledky se budou sčítat do konečného pořadí. A kromě toho přicházíme i s jednorázovým turnajem v ledovém pétanque,“ prozradil Večerníku šéf pořádajícího Sportcentra DDM Prostějov Jan Zatloukal.
Hrát se bude podle klasických pravidel této francouzské hry s tím rozdílem, že košonek (malá bílá kulička) se bude odhazovat přímo na kluziště a co nejblíž k němu budou následně účastníci nikoliv házet kovové koule, ale posílat před rokem speciálně vyrobené kameny na curling. Každý jednotlivý zápas vyhraje to ze dvou soupeřících družstev, které umístí blíž ke košonku svůj kámen či kameny. A zúčastnit se může kdokoliv, podmínkou je dát dohromady čtyřčlenný až šestičlenný tým.
„Hanácké pétanque je úplná novinka, kterou vymyslel a má ji celkově na starost ředitel turnaje Karel Ondrůj. Je pravda, že přihlášek nechodilo tolik jako na curling, tak uvidíme, nakolik početné nakonec bude startovní pole. Každopádně věřím, že jde o dostatečně zajímavou akci, aby aspoň na několik hodin pobavila přímé aktéry i případné diváky u veřejného prostějovského hlediště. S chutným občerstvením a v dobré atmosféře určitě půjde o příjemnou sportovně-společenskou událost,“ těší se Zatloukal.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments