Příjemnou noc, dnes je pátek 3.7.2020
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každodenní provoz na veřejném venkovním kluzišti u prostějovského muzea už je v plném proudu a dnes odpoledne a večer jej notně oživí premiérový ročník nové hodně zajímavé akce. Její název hovoří za vše: Hanácké pétanque na ledě 2019. Proběhne dnes, tj. v pondělí 25. listopadu, od 16.30 hodin.

„Je to obdoba Hanáckého curlingu, který jsme jako novinku poprvé zorganizovali loni. Letos přijde pokračování v podobě hned tří curlingových turnajů, jejichž výsledky se budou sčítat do konečného pořadí. A kromě toho přicházíme i s jednorázovým turnajem v ledovém pétanque,“ prozradil Večerníku šéf pořádajícího Sportcentra DDM Prostějov Jan Zatloukal.
Hrát se bude podle klasických pravidel této francouzské hry s tím rozdílem, že košonek (malá bílá kulička) se bude odhazovat přímo na kluziště a co nejblíž k němu budou následně účastníci nikoliv házet kovové koule, ale posílat před rokem speciálně vyrobené kameny na curling. Každý jednotlivý zápas vyhraje to ze dvou soupeřících družstev, které umístí blíž ke košonku svůj kámen či kameny. A zúčastnit se může kdokoliv, podmínkou je dát dohromady čtyřčlenný až šestičlenný tým.
„Hanácké pétanque je úplná novinka, kterou vymyslel a má ji celkově na starost ředitel turnaje Karel Ondrůj. Je pravda, že přihlášek nechodilo tolik jako na curling, tak uvidíme, nakolik početné nakonec bude startovní pole. Každopádně věřím, že jde o dostatečně zajímavou akci, aby aspoň na několik hodin pobavila přímé aktéry i případné diváky u veřejného prostějovského hlediště. S chutným občerstvením a v dobré atmosféře určitě půjde o příjemnou sportovně-společenskou událost,“ těší se Zatloukal.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-