Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.7.2020
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Vánoce se kvapem blíží, svědčí o tom chladné počasí i nabídka vánočních ozdob v obchodech. Nezapomenutelnou součástí Vánoc je rozsvícení vánočního stromečku, na které se těší zejména ti nejmenší. Tentokrát se slavnostně rozsvítí stromek na náměstí v Plumlově. Tuto neděli 1. prosince bude od 15:00 hodin probíhat doprovodný program, který vyvrcholí v 18:00 hodin rozzářením vánoční dominanty.Malý vánoční jarmark zahájí celou vánoční akci. „Určitě nečekejte hromadu stánků a prodejců jako ve větších městech. My pro vás vybíráme malé prodejce, kteří většinou doma své věci vyrábí a většinou je každý kus jedinečný originál. Již teď můžeme prozradit, že budou k dispozici krásné slaměné ozdobičky z Brodku u Konice, domácí perníčky, vánoční skřítci, různé dekorace či voňavé soli do koupele. Prodejci budou na značkách již od 15 hodin, tak si přijďte něco pěkného koupit. Už se moc těšíme!“ zvou veřejnost na facebookových stránkách lidé ze zámku Plumlov.
Od 16:30 hodin vypukne vystoupení místního hudebního uskupení Putyk Acoustic Rock a následně zazní andělská hudba v podání děti ze Základní umělecké školy Plumlov. Od 18:00 hodin se na náměstí budou procházet velcí andělé na chůdách, kteří budou přítomni slavnostnímu rozsvícení vánočního stromečku.
Zajištěno bude i občerstvení ve všech možných podobách. Bohatý program myslí jak na velké návštěvníky, tak zejména na ty menší. Ať jste tedy rodilý Plumlovan, či máte město Plumlov v oblibě, rozhodně se teple oblečte a přijďte s ostatními zahájit letošní Vánoce.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-