Příjemnou noc, dnes je pátek 3.7.2020
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Čtvrtstoletí své existence si bude tento týden připomínat Střední odborná škola podnikání a obchodu, Prostějov. A je co oslavovat, jedná se totiž o jednu z nejstarších soukromých škol Olomouckého kraje.

„Naše škola byla založena pod názvem Soukromá střední podnikatelská škola obchodu a služeb v roce 1994. Své první prostory jsme získali v administrativní budově firmy Intergea ve Vrahovicích. O rok později jsme se přestěhovali do budovy v Palackého ulici a v letech 2005 až 2009 jsme působili na Husově náměstí. Posledních deset let jsme v Rejskově ulici. Za dobu naší existence naši školu absolvovalo více než 1300 žáků a díky nadregionálním vzdělávacím programům se každoročně zvyšuje počet žáků ze vzdálenějších částí Moravy. Jsem ráda, že jsme si našli stabilní místo ve vzdělávací soustavě, o naši školu je zájem,“ podotkla jednatelka společnosti Silvie Šteigerlová.
Oslavy založení Střední odborné školy podnikání a obchodu proběhnou v Městském divadle v Prostějově. Na programu je v první části pásmo připravené žáky a absolventy školy. Jednotlivé vstupy budou připomínat významné události v historii školy, ale humornou formou také jednotlivé vzdělávací programy. Ve druhé části proběhne koncert Prague Cello Quartet. „Naše oslavy proběhnou ve stylu HAPPY. Inspirovali jsme se koncertním turné světově proslulé čtveřice mladých cellistů, která přináší originální úpravy nejen nejznámějších klasických skladeb, ale také filmových melodií a jazzových, rockových nebo popových hitů. Jejich cílem je bavit diváky kreativními úpravami známých skladeb i inteligentním humorem a bourat hranice mezi zábavou a klasickou hudbou. Věřím, že to bude krásný hudební zážitek,“ informoval ředitel školy Marek Moudrý. Oslavy proběhnou ve čtvrtek 28. listopadu od 17.00 hodin. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-