Příjemnou noc, dnes je pátek 7.8.2020
svátek slaví Lada,
zítra Soběslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Slušivé kabátce a čepice. Ale také pušky s bodáky a dělo. Tak vypadala v neděli odpoledne náves ve Vrbátkách. A nejen tam: obcemi napříč Olomouckem a Prostějovskem procházela a projížděla kolona vojáků ze začátku 19. století. Cíl? Dorazit do Slavkova a svést tam bitvu tří císařů. Přes Vrbátky pak směrem na jižní Moravu táhlo zhruba padesát vojáků ruské, rakouské i francouzské císařské armády. „Jsem tu poprvé, akce mě zaujala. Nejlepší je asi ten kanón,“ poznamenal jeden z mnoha návštěvníků Martin Frodl.Kolona se načas „zasekla“ před obecním úřadem. Tam se vojáci nechali ochotně fotit, pózovali, ale také ukazovali svou výstroj a výzbroj. Navíc je čekalo občerstvení a přivítání od starosty Pavla Novotného. „Myslím si, že je to super. Vyšlo počasí, které přitáhlo lidi. Dneska je jich tu dost,“ řekl starosta.
Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-