Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 2.7.2020
svátek slaví Patricie,
zítra Radomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Zacvičit si, navíc udělat něco pro druhého. Obojí mohli zaráz zvládnout předminulou sobotu návštěvníci prostějovského Národního sportovního centra. Od rána až do šestnácté hodiny v něm probíhala benefiční akce Den s jógou. Jak hlavní, tak i menší sál sportoviště se tak staly místem, kde se desítky lidí, zejména žen, nechaly unášet světem jógy a jejími jednotlivými typy. Saans joga a balance jóga byly jen některými z nich.Velká většina účastníků pak měla po cvičení úsměv na tváři. „Já dělám jógu nepravidelně, ale chtěla bych tomu dát režim. Akce se mi velmi líbí, je pro dobrou věc a vyzkoušela jsem si různé styly,“ svěřila se Večerníku Pavla Kovářová. „To já dělám jógu pravidelně a hlavně když je to pro dobrou věc, tak jsem chtěla určitě přijít. Hatha je mi úplně nejbližší,“ přidala se Iveta Kubíková.
Obě narazily na fakt, že se jedná o charitativní akci. Vstupné totiž poputuje na dětský hospic Dům pro Julii, brněnskou společnost připravující projekt pro rodiny s nevyléčitelně nemocnými dětmi. A dětmi umírajícími. Na místě bylo možné projekt podpořit i zakoupením různých předmětů a samozřejmě se o něm dozvědět veškeré informace.
Lidé na možnost pomoci pohybem zjevně slyšeli. A ve velkém si do Národního sportovního centra našli cestu. „Všechno klaplo podle plánu. Ti, co měli přijít, přišli. Jsme spokojení i se zájmem,“ okomentovala organizátorka akce Barbora Skácelová. Vyzdvihla skutečnost, že příchozí nemusí mít s jógou téměř žádné zkušenosti. „Každý směr vyplývá jen z jednoho, a to je jóga. Jsou tam nějaké asaany a ty mají hloubku a začátečník nepůjde tak hluboko, jako pokročilý. To je jasné. Je prostor od začátečníka po velmi pokročilé, takž si každý přijde na své,“ vysvětlila Skácelová.


Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-