Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník informoval již na podzim loňského roku, statutární město Prostějov se přidalo ke hledání nejkrásnější aleje a stromořadí v republice. Do klání totiž přihlásilo platanovou alej v Rejskově třídě. O jejím případném úspěchu mohou občané rozhodnout v hlasování jednotlivých měst ČR už jen poslední dva dny.


„Naše platanová alej byla vysázena na počátku dvacátého století v Rejskově třídě, která začala postupně vznikat po zbourání městských hradeb a dodnes spojuje místní nádraží s centrem města. Alej je členěná na tři úseky podle domovních bloků, první a poslední tvoří stromořadí dorůstajících javorů, které nahradily původní stromy. Nejkrásnější částí aleje je ovšem její střední část tvořená více než desítkou mohutných platanů, které jsou nádherné v kterémkoliv ročním období a v každé denní době. V průběhu posledního desetiletí získala alej jako doplněk pás trvalkových záhonů, a tak obyvatelé mohou obdivovat jak klenuté majestátní stromy, tak i drobné květiny a trávy pod nimi,“ popsala bezesporu působivé místo nedaleko od radnice náměstkyně primátora Milada Sokolová.
„Fotografie, které pro město Prostějov vyfotil Zbyněk Honest, se neskutečně povedly a věřím, že mohly přinést hlasy i těch, kteří v anketě neměli svého ‚domácího‘ favorita. Prostějovany, kteří dosud nehlasovali, bych ráda požádala o jejich čas a ochotu hlasovat. Je nemálo míst, na která můžeme být pyšní, ale tato ulice lemovaná platany má svého genia loci,“ vyzývá prostřednictvím Večerníku Milada Sokolová.
Organizátorem ankety Alej roku je spolek Arnika – Centrum pro podporu občanů. Anketa Alej roku je určena pro širokou veřejnost. Cílem je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině. Pravidla a způsob hlasování najde každý na internetových stránkách www.prostejov.eu. Hlasování končí v úterý 7. ledna a už v polovině ledna by měly být známy výsledky.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-