Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak Večerník informoval již na podzim loňského roku, statutární město Prostějov se přidalo ke hledání nejkrásnější aleje a stromořadí v republice. Do klání totiž přihlásilo platanovou alej v Rejskově třídě. O jejím případném úspěchu mohou občané rozhodnout v hlasování jednotlivých měst ČR už jen poslední dva dny.


„Naše platanová alej byla vysázena na počátku dvacátého století v Rejskově třídě, která začala postupně vznikat po zbourání městských hradeb a dodnes spojuje místní nádraží s centrem města. Alej je členěná na tři úseky podle domovních bloků, první a poslední tvoří stromořadí dorůstajících javorů, které nahradily původní stromy. Nejkrásnější částí aleje je ovšem její střední část tvořená více než desítkou mohutných platanů, které jsou nádherné v kterémkoliv ročním období a v každé denní době. V průběhu posledního desetiletí získala alej jako doplněk pás trvalkových záhonů, a tak obyvatelé mohou obdivovat jak klenuté majestátní stromy, tak i drobné květiny a trávy pod nimi,“ popsala bezesporu působivé místo nedaleko od radnice náměstkyně primátora Milada Sokolová.
„Fotografie, které pro město Prostějov vyfotil Zbyněk Honest, se neskutečně povedly a věřím, že mohly přinést hlasy i těch, kteří v anketě neměli svého ‚domácího‘ favorita. Prostějovany, kteří dosud nehlasovali, bych ráda požádala o jejich čas a ochotu hlasovat. Je nemálo míst, na která můžeme být pyšní, ale tato ulice lemovaná platany má svého genia loci,“ vyzývá prostřednictvím Večerníku Milada Sokolová.
Organizátorem ankety Alej roku je spolek Arnika – Centrum pro podporu občanů. Anketa Alej roku je určena pro širokou veřejnost. Cílem je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině. Pravidla a způsob hlasování najde každý na internetových stránkách www.prostejov.eu. Hlasování končí v úterý 7. ledna a už v polovině ledna by měly být známy výsledky.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments