Dobrý podvečer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V roce 2015 v Prostějově poprvé našla uplatnění v praxi myšlenka nabízející polévku bezdomovcům. Nápad tehdejšího studenta GJW Jany Šmídy, který se na veřejnost obrátil o pomoc lidem bez domova, rozvinula předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Projekt se těšil velké oblibě, a tak bude od 6. ledna 2020 psát své další pokračování.


„Od začátku ledna budeme vydávat lidem bez domova či sociálně slabým teplé polévky s chlebem. I letos to bude u místního nádraží, kde se zdržuje stále početnější komunita lidí bez domova. Polévky se budou vydávat od 11.30 do 12.00 hodin každý den, kromě nedělí,“ prozradila Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějov. Rozdávání jídla bude trvat do 6. března 2020.
„K místnímu nádraží se naučili kromě lidí bez domova docházet i sociálně slabí starší občané žijící ať již v nájemním bytě, či v bytech v Kostelecké ulici, určených pro obyvatele s nižšími příjmy. Zbude-li polévka, jak to někdy bývalo i v minulých letech, převezeme ji k okamžité spotřebě pro maminky s dětmi bydlící v azylovém domě v Pražské ulici,“ uvedla dále Sokolová.
Díky náměstkyni prostějovského primátora bude opět zajištěn zábor prostranství stejně jako přísun polévek připravovaných ve skvělé kuchyni Národního domu. O rozdávání se tradičně po dobu dvou měsíců podělí dobrovolníci. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments