Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V roce 2015 v Prostějově poprvé našla uplatnění v praxi myšlenka nabízející polévku bezdomovcům. Nápad tehdejšího studenta GJW Jany Šmídy, který se na veřejnost obrátil o pomoc lidem bez domova, rozvinula předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. Projekt se těšil velké oblibě, a tak bude od 6. ledna 2020 psát své další pokračování.


„Od začátku ledna budeme vydávat lidem bez domova či sociálně slabým teplé polévky s chlebem. I letos to bude u místního nádraží, kde se zdržuje stále početnější komunita lidí bez domova. Polévky se budou vydávat od 11.30 do 12.00 hodin každý den, kromě nedělí,“ prozradila Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějov. Rozdávání jídla bude trvat do 6. března 2020.
„K místnímu nádraží se naučili kromě lidí bez domova docházet i sociálně slabí starší občané žijící ať již v nájemním bytě, či v bytech v Kostelecké ulici, určených pro obyvatele s nižšími příjmy. Zbude-li polévka, jak to někdy bývalo i v minulých letech, převezeme ji k okamžité spotřebě pro maminky s dětmi bydlící v azylovém domě v Pražské ulici,“ uvedla dále Sokolová.
Díky náměstkyni prostějovského primátora bude opět zajištěn zábor prostranství stejně jako přísun polévek připravovaných ve skvělé kuchyni Národního domu. O rozdávání se tradičně po dobu dvou měsíců podělí dobrovolníci. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-