Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Tak to byl šrumec! Když v roce 1999 počet účastníků Novoročního výšlapu na Kosíř poprvé překonal tisícovou hranici, určitě nikdo nečekal, že by se někdy v budoucnu mohl počet účastníků čtyřnásobně zvýšit. Hranice čtyř tisíc lidí, kteří si z vrcholu odnášeli oblíbenou medaili, poprvé těsně padla v roce 2016. Ovšem situace ze středy 1. ledna 2020 nemá v 33 let trvající historii akce obdoby! Rekord byl nejenže překonán, ale zásoby medailí byly dokonce vyprodány a zájem vysoce překročen. Mezi účastníky byl i letos PROSTĚJOVSKÝ Večerník.Na Nový rok vedou všechny cesty na Kosíř! Osvědčené pravidlo získalo uplynulou středu zcela nový rozměr. Počty lidí, kteří na hanácký Mont Blanc v tento den zamířily, překonaly všechny možné představy. „Něco takového jsme tu ještě nezažili. Měli jsme připraveno celkem čtyři a půl tisíce oranžových medailí, všechny jsme je rozdali a na deset lidí, kteří ještě čekali ve frontě, se už nedostalo. Takže celkový počet jsme uzavřeli na čísle 4 510, nicméně poutníků bylo ve skutečnosti minimálně o pětistovku víc. Fronta na medaile totiž v průběhu dne určitě mnohé odradila. Šlo to sice rychle, ale někteří v ní mohli stát i přes dvacet minut. Když si pak měl člověk vybrat, jestli bude stát dlouho frontu na medaili a pak ještě na guláš, tak guláš obvykle zvítězil,“ popsal situaci Vladimír Grézl z turistického oddílu TJ Sigma Lutín, který akci každoročně společně s hasiči a myslivci ze Slatinek pořádá. Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-