Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Tak to byl šrumec! Když v roce 1999 počet účastníků Novoročního výšlapu na Kosíř poprvé překonal tisícovou hranici, určitě nikdo nečekal, že by se někdy v budoucnu mohl počet účastníků čtyřnásobně zvýšit. Hranice čtyř tisíc lidí, kteří si z vrcholu odnášeli oblíbenou medaili, poprvé těsně padla v roce 2016. Ovšem situace ze středy 1. ledna 2020 nemá v 33 let trvající historii akce obdoby! Rekord byl nejenže překonán, ale zásoby medailí byly dokonce vyprodány a zájem vysoce překročen. Mezi účastníky byl i letos PROSTĚJOVSKÝ Večerník.Na Nový rok vedou všechny cesty na Kosíř! Osvědčené pravidlo získalo uplynulou středu zcela nový rozměr. Počty lidí, kteří na hanácký Mont Blanc v tento den zamířily, překonaly všechny možné představy. „Něco takového jsme tu ještě nezažili. Měli jsme připraveno celkem čtyři a půl tisíce oranžových medailí, všechny jsme je rozdali a na deset lidí, kteří ještě čekali ve frontě, se už nedostalo. Takže celkový počet jsme uzavřeli na čísle 4 510, nicméně poutníků bylo ve skutečnosti minimálně o pětistovku víc. Fronta na medaile totiž v průběhu dne určitě mnohé odradila. Šlo to sice rychle, ale někteří v ní mohli stát i přes dvacet minut. Když si pak měl člověk vybrat, jestli bude stát dlouho frontu na medaili a pak ještě na guláš, tak guláš obvykle zvítězil,“ popsal situaci Vladimír Grézl z turistického oddílu TJ Sigma Lutín, který akci každoročně společně s hasiči a myslivci ze Slatinek pořádá. Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments