Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  „Holky, pojďte klidně dál, tady stejně nic neuvidíte. Na naši šatnu bychom si teď klidně mohli dát cedulku kabinet miniatur,“ žertoval během převlékání krátce po koupeli v ledové vodě jeden ze členů otužilecké sekce Nezamyslických mažoretů. Známý recesistický spolek zorganizoval poslední den v roce na místním koupališti už šestý ročník Silvestrovského koupání. Díky němu se v areálu plovárny sešlo víc lidí než v ten nejparnější srpnový den.

První tři ročníky stále oblíbenější akce se konaly v říčce Haná, už předloni se však mažoreti a jejich fanoušci přesunuli na místní koupaliště. Po předchozích dvou „tropických“ silvestrech s teplotami vzduchu kolem 10 °C se letos poprvé před koupelí na plovárně musela sekat tenká vrstva ledu. Místní mažorety však nic takového nerozhodilo. Jejich osvědčenou osmičku i letos doplnil redaktor PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Kromě toho se do vody ponořily hned tři ženy a tři děti. Počet účastníků tak vzrostl na rekordních patnáct, podívat se na ně přišly odhadem čtyři stovky teple oblečených lidí.

Otužilci si čekání na jednu z dam zkrátili tím, že uspořádali čestné kolečko a s téměř všemi přítomnými si podali ruce, přičemž si vzájemně do nového roku popřáli hodně zdraví a tepla. Vzhledem k tomu, že někteří z diváků netušili, zda to s jejich sousedy při ponoru do ledové vody „nešlehne“, byly stisky skutečně vřelé. „Opravdu obdivuji všechny, kteří tam vlezou. Ale mnohem víc ty, kteří dokážou i vylézt,“ nechala se slyšet jedna z přihlížejících dam.
Aby se počet do vody vlezlých a těch z vody vylezlých shodoval, nepodcenili mažoreti ani letos přípravu. „Od října jsme se pravidelně jednou týdně scházeli na koupališti, účast ovšem poměrně kolísala,“ potvrdil Jan Košárek, který sám zvládl uplavat hned čtyři pětadvacet metrů dlouhé bazény. „Už se mi do vody znovu nechtělo, ale lidé mě vyhecovali. Bez publika bych to ovšem nezvládl,“ přiznal Košárek, který už nyní všechny pozval na Zimní olymppijádu, která se v Nezamyslicích tradičně koná poslední červnový pátek. 


Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments