Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  „Holky, pojďte klidně dál, tady stejně nic neuvidíte. Na naši šatnu bychom si teď klidně mohli dát cedulku kabinet miniatur,“ žertoval během převlékání krátce po koupeli v ledové vodě jeden ze členů otužilecké sekce Nezamyslických mažoretů. Známý recesistický spolek zorganizoval poslední den v roce na místním koupališti už šestý ročník Silvestrovského koupání. Díky němu se v areálu plovárny sešlo víc lidí než v ten nejparnější srpnový den.

První tři ročníky stále oblíbenější akce se konaly v říčce Haná, už předloni se však mažoreti a jejich fanoušci přesunuli na místní koupaliště. Po předchozích dvou „tropických“ silvestrech s teplotami vzduchu kolem 10 °C se letos poprvé před koupelí na plovárně musela sekat tenká vrstva ledu. Místní mažorety však nic takového nerozhodilo. Jejich osvědčenou osmičku i letos doplnil redaktor PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Kromě toho se do vody ponořily hned tři ženy a tři děti. Počet účastníků tak vzrostl na rekordních patnáct, podívat se na ně přišly odhadem čtyři stovky teple oblečených lidí.

Otužilci si čekání na jednu z dam zkrátili tím, že uspořádali čestné kolečko a s téměř všemi přítomnými si podali ruce, přičemž si vzájemně do nového roku popřáli hodně zdraví a tepla. Vzhledem k tomu, že někteří z diváků netušili, zda to s jejich sousedy při ponoru do ledové vody „nešlehne“, byly stisky skutečně vřelé. „Opravdu obdivuji všechny, kteří tam vlezou. Ale mnohem víc ty, kteří dokážou i vylézt,“ nechala se slyšet jedna z přihlížejících dam.
Aby se počet do vody vlezlých a těch z vody vylezlých shodoval, nepodcenili mažoreti ani letos přípravu. „Od října jsme se pravidelně jednou týdně scházeli na koupališti, účast ovšem poměrně kolísala,“ potvrdil Jan Košárek, který sám zvládl uplavat hned čtyři pětadvacet metrů dlouhé bazény. „Už se mi do vody znovu nechtělo, ale lidé mě vyhecovali. Bez publika bych to ovšem nezvládl,“ přiznal Košárek, který už nyní všechny pozval na Zimní olymppijádu, která se v Nezamyslicích tradičně koná poslední červnový pátek. 


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-