Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dobrou zprávu vyslala na přelomu let 2019 a 2020 bohuslavická farnost. Kostel svatého Bartoloměje v Bohuslavicích by měl získat nová okna a vitráže. A značnou měrou k tomu pomohli nejen farníci. Díky darům široké veřejnosti se podařilo přispět desítkami tisíc korun, zejména po uskutečnění benefičního koncertu.


„Je to úžasné. Dělali jsme podobné benefiční koncerty v Kladkách kvůli opravám korouhve tamního kostela. A nevybralo se na nich tolik co v Bohuslavicích. Tady přišlo do kostela přes tři sta lidí, museli jsme přidávat místa,“ jásal spokojený farář bohuslavické farnosti Pawel Zaczyk. Celkem se na koncertu vybralo přes 34 tisíc korun.
Konečná částka potřebná pro úpravy kostela však bude několikanásobně vyšší. „Rozpočet ještě není hotový, ale odhadovaná částka je 800 tisíc korun. Půjde o šest oken,“ přiblížil Pawel Zaczyk. Dodal ale, že na opravy možná letos ještě nedojde. „Příští rok se do nich pustíme určitě. Možná už ale na podzim. Zatím je vše ve fázi příprav a projektování,“ uvedl duchovní.
Kostel svatého Bartoloměje je hlavní dominantou Bohuslavic. Chrám je připomínán už ve 14. století, současná podoba kostela je ale gotická. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-