Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dobrou zprávu vyslala na přelomu let 2019 a 2020 bohuslavická farnost. Kostel svatého Bartoloměje v Bohuslavicích by měl získat nová okna a vitráže. A značnou měrou k tomu pomohli nejen farníci. Díky darům široké veřejnosti se podařilo přispět desítkami tisíc korun, zejména po uskutečnění benefičního koncertu.


„Je to úžasné. Dělali jsme podobné benefiční koncerty v Kladkách kvůli opravám korouhve tamního kostela. A nevybralo se na nich tolik co v Bohuslavicích. Tady přišlo do kostela přes tři sta lidí, museli jsme přidávat místa,“ jásal spokojený farář bohuslavické farnosti Pawel Zaczyk. Celkem se na koncertu vybralo přes 34 tisíc korun.
Konečná částka potřebná pro úpravy kostela však bude několikanásobně vyšší. „Rozpočet ještě není hotový, ale odhadovaná částka je 800 tisíc korun. Půjde o šest oken,“ přiblížil Pawel Zaczyk. Dodal ale, že na opravy možná letos ještě nedojde. „Příští rok se do nich pustíme určitě. Možná už ale na podzim. Zatím je vše ve fázi příprav a projektování,“ uvedl duchovní.
Kostel svatého Bartoloměje je hlavní dominantou Bohuslavic. Chrám je připomínán už ve 14. století, současná podoba kostela je ale gotická. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments