Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V letošním roce se opět bude konat Tradiční městský ples, který pořádá statutární město Prostějov. Ples letos oslaví své 30. výročí a současně se k těmto kulatinám váže také další jubileum, a to 630 let od založení města Prostějova, jež si v roce 2020 připomínáme. A že to bude bál opravdu velkolepý, o tom svědčí i slibný program.


Městský ples každoročně zahajuje plesovou sezónu v regionu a účastní se ho snad každý, jehož jméno v Prostějově „něco znamená“. V loňském roce jej navštívil dokonce bývalý ministr kultury České republiky Antonín Staněk. „Předpokládám účast pana hejtmana a věřím, že se objeví také kolegové primátoři Olomouce a Přerova. Zásadní je potom pro mě co největší účast občanů Prostějova, mezi nimiž najdeme spoustu významných osobností ať už politického či společenského života. Pro mě je Tradiční městský ples jednou z nejvýznamnějších společenských událostí roku a proto věřím, že účast tomu bude odpovídat,“ svěřil se Večerníku primátor města Prostějova František Jura.
Bál bude tradičně zahájen primátorem města ve 20:00 hodin v divadelním sále. „Ples má v názvu ‚Tradiční‘, ale mohu prohlásit, že jeho režie bude netradiční. Nechci nic prozrazovat předem, ale ples bude mít slavnostní podtext v souvislosti s výročím 630 let od založení Prostějova,“ nechal se slyšet primátor.
K poslechu a tanci zahraje v hlavním přednáškovém sále skupina ROMANTICA z Prostějova. Ta bude přerušena ve 22:00 hodin bujarými tanci gotických krčem a veselic v podání Agentury Gryff a následně ve 23:00 hodin středověkými dvorními tanci v renesančních kostýmech. V dalších prostorách Národního domu budou hrát kapely Q-STYL z Prostějova a OLŠAVA cimbál z Uherského Brodu. Diskuchtivé nadšence „roztrsá“ disco Jaroslava Šmídy. Chybět nebude ani bohatá tombola, která proběhne třicet minut před půlnocí. „Již tradicí je hlavní cena, kterou věnuje Statutární město Prostějov a to v podobě zlatého šperku. Dále se mohou návštěvníci těšit na opravdu hodnotné ceny v hlavní tombole, která bude čítat dvacet cen. Proběhne i takzvaná rychlá tombola, kde bude připraveno přibližně dalších čtyřicet cen,“ přidává Jura s tím, že výtěžek bude věnován na humanitární účely.
Celým večerem bude provázet známá moderátorská dvojice Petr Salava a Aleš Procházka. Vstupenky je možné zakoupit v divadelní pokladně na Vojáčkově náměstí za 350 Kč. „K dispozici jsou ještě v omezeném počtu a já pevně věřím, že 10. ledna bude Národní dům plný,“ zve širokou veřejnost primátor.

KDY: PÁTEK 10. LEDNA, 19:30 HODIN
KDE: NÁRODNÍ DŮM, VOJÁČKOVO NÁMĚSTÍ, PROSTĚJOV


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-