Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V letošním roce se opět bude konat Tradiční městský ples, který pořádá statutární město Prostějov. Ples letos oslaví své 30. výročí a současně se k těmto kulatinám váže také další jubileum, a to 630 let od založení města Prostějova, jež si v roce 2020 připomínáme. A že to bude bál opravdu velkolepý, o tom svědčí i slibný program.


Městský ples každoročně zahajuje plesovou sezónu v regionu a účastní se ho snad každý, jehož jméno v Prostějově „něco znamená“. V loňském roce jej navštívil dokonce bývalý ministr kultury České republiky Antonín Staněk. „Předpokládám účast pana hejtmana a věřím, že se objeví také kolegové primátoři Olomouce a Přerova. Zásadní je potom pro mě co největší účast občanů Prostějova, mezi nimiž najdeme spoustu významných osobností ať už politického či společenského života. Pro mě je Tradiční městský ples jednou z nejvýznamnějších společenských událostí roku a proto věřím, že účast tomu bude odpovídat,“ svěřil se Večerníku primátor města Prostějova František Jura.
Bál bude tradičně zahájen primátorem města ve 20:00 hodin v divadelním sále. „Ples má v názvu ‚Tradiční‘, ale mohu prohlásit, že jeho režie bude netradiční. Nechci nic prozrazovat předem, ale ples bude mít slavnostní podtext v souvislosti s výročím 630 let od založení Prostějova,“ nechal se slyšet primátor.
K poslechu a tanci zahraje v hlavním přednáškovém sále skupina ROMANTICA z Prostějova. Ta bude přerušena ve 22:00 hodin bujarými tanci gotických krčem a veselic v podání Agentury Gryff a následně ve 23:00 hodin středověkými dvorními tanci v renesančních kostýmech. V dalších prostorách Národního domu budou hrát kapely Q-STYL z Prostějova a OLŠAVA cimbál z Uherského Brodu. Diskuchtivé nadšence „roztrsá“ disco Jaroslava Šmídy. Chybět nebude ani bohatá tombola, která proběhne třicet minut před půlnocí. „Již tradicí je hlavní cena, kterou věnuje Statutární město Prostějov a to v podobě zlatého šperku. Dále se mohou návštěvníci těšit na opravdu hodnotné ceny v hlavní tombole, která bude čítat dvacet cen. Proběhne i takzvaná rychlá tombola, kde bude připraveno přibližně dalších čtyřicet cen,“ přidává Jura s tím, že výtěžek bude věnován na humanitární účely.
Celým večerem bude provázet známá moderátorská dvojice Petr Salava a Aleš Procházka. Vstupenky je možné zakoupit v divadelní pokladně na Vojáčkově náměstí za 350 Kč. „K dispozici jsou ještě v omezeném počtu a já pevně věřím, že 10. ledna bude Národní dům plný,“ zve širokou veřejnost primátor.

KDY: PÁTEK 10. LEDNA, 19:30 HODIN
KDE: NÁRODNÍ DŮM, VOJÁČKOVO NÁMĚSTÍ, PROSTĚJOV


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments