Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V prostějovské porodnici se už narodil také první občánek města roku 2020! Je jím nádherná holčička Lia Vymazal. Na svět přišla 2. ledna ve 12.37 hodin a je dcerou odchovance zdejšího hokeje Michala Vymazala. V neděli ráno jej přijel do porodnice přivítat primátor František Jura v doprovodu své náměstkyně Milady Sokolové. A Večerník byl přímo u toho!Na prvního občánka roku 2020 čekal Prostějov den a půl. Ve čtvrtek 2. ledna po půl jedné odpoledne přišla na svět Lia Vymazal. „Vůbec jsme s manželem Michalem neřešili, že by se z prostějovských dětí měla narodit jako první v tomto roce. Termín porodu byl totiž až sedmého ledna, takže Lia si tak trochu pospíšila. Byl to opravdu fofr! Bylo to všechno rychlé, takže když nám tady v porodnici řekli, že je to první Prostějovánek roku 2020, měli jsme pochopitelně radost,“ svěřila se již v pátek ráno Večerníku šťastná maminka Crismma Vymazal Bontempo, která už s manželem Michalem Vymazalem vychovává čtyřletého syna. „Michal teď ukončil předčasně sezónu v Porubě, aby se mohl naplno věnovat práci tatínka,“ smála se maminka prvního dítěte Prostějova roku 2020. A proč jméno Lia? „Ano, je to na české poměry neobvyklé jméno. Já jsem byla proti tomu, ale manžel si to prosadil. A teď jsem ráda, protože mi volají kamarádky a známé, že je to velice hezké jméno, udělali jsme dobře,“ pravila šibalsky Crismma Vymazal Bontempo.
První Prostějovance roku 2020 i mamince přijel do porodnice uplynulou neděli ráno popřát i primátor František Jura s náměstkyní Miladou Sokolovou. „Já mám vždycky ohromnou radost z těchto okamžiků, protože jde o chvíle, na které lidé nikdy v životě nezapomenou. Přivítání prvního občánka roku a blahopřání mamince přímo v porodnici je krásná tradice a kdo mě zná, tak ví, že já tradice velice rád dodržuji a ctím je,“ řekl Večerníku přímo v prostějovské porodnici primátor František Jura. Jakmile poblahopřál mamince, ta mu svoji malou holčičku na pár minut svěřila do péče a první muž Prostějova si tak Liu mohl i pochovat. Stejně jako o malou chvíli později i náměstkyně Milada Sokolová. „Holčička je to moc krásná a já jí přeji, ať je hlavně zdravá a má se na tomto světě jen a jen hezky. Mamince jsme za město předali kytici, hračky a také finanční dar města ve výši deseti tisíc korun,“ podotkl ještě Jura. „Lia je úžasná. Trochu jsem krásné mamince záviděla, vzpomínám totiž často na narození mého posledního syna, kdy v celé rodině zavládne euforie a úžasná nálada. Velmi se také těším na srovnání za pár měsíců, až maminka přijde s holčičkou na vítání občánků, jak povyroste a začne svět kolem sebe vnímat. Celé rodině přeji pevné zdraví a rodinou pohodu,“ přidala Sokolová.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments