Dobrý podvečer, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V prostějovské porodnici se už narodil také první občánek města roku 2020! Je jím nádherná holčička Lia Vymazal. Na svět přišla 2. ledna ve 12.37 hodin a je dcerou odchovance zdejšího hokeje Michala Vymazala. V neděli ráno jej přijel do porodnice přivítat primátor František Jura v doprovodu své náměstkyně Milady Sokolové. A Večerník byl přímo u toho!Na prvního občánka roku 2020 čekal Prostějov den a půl. Ve čtvrtek 2. ledna po půl jedné odpoledne přišla na svět Lia Vymazal. „Vůbec jsme s manželem Michalem neřešili, že by se z prostějovských dětí měla narodit jako první v tomto roce. Termín porodu byl totiž až sedmého ledna, takže Lia si tak trochu pospíšila. Byl to opravdu fofr! Bylo to všechno rychlé, takže když nám tady v porodnici řekli, že je to první Prostějovánek roku 2020, měli jsme pochopitelně radost,“ svěřila se již v pátek ráno Večerníku šťastná maminka Crismma Vymazal Bontempo, která už s manželem Michalem Vymazalem vychovává čtyřletého syna. „Michal teď ukončil předčasně sezónu v Porubě, aby se mohl naplno věnovat práci tatínka,“ smála se maminka prvního dítěte Prostějova roku 2020. A proč jméno Lia? „Ano, je to na české poměry neobvyklé jméno. Já jsem byla proti tomu, ale manžel si to prosadil. A teď jsem ráda, protože mi volají kamarádky a známé, že je to velice hezké jméno, udělali jsme dobře,“ pravila šibalsky Crismma Vymazal Bontempo.
První Prostějovance roku 2020 i mamince přijel do porodnice uplynulou neděli ráno popřát i primátor František Jura s náměstkyní Miladou Sokolovou. „Já mám vždycky ohromnou radost z těchto okamžiků, protože jde o chvíle, na které lidé nikdy v životě nezapomenou. Přivítání prvního občánka roku a blahopřání mamince přímo v porodnici je krásná tradice a kdo mě zná, tak ví, že já tradice velice rád dodržuji a ctím je,“ řekl Večerníku přímo v prostějovské porodnici primátor František Jura. Jakmile poblahopřál mamince, ta mu svoji malou holčičku na pár minut svěřila do péče a první muž Prostějova si tak Liu mohl i pochovat. Stejně jako o malou chvíli později i náměstkyně Milada Sokolová. „Holčička je to moc krásná a já jí přeji, ať je hlavně zdravá a má se na tomto světě jen a jen hezky. Mamince jsme za město předali kytici, hračky a také finanční dar města ve výši deseti tisíc korun,“ podotkl ještě Jura. „Lia je úžasná. Trochu jsem krásné mamince záviděla, vzpomínám totiž často na narození mého posledního syna, kdy v celé rodině zavládne euforie a úžasná nálada. Velmi se také těším na srovnání za pár měsíců, až maminka přijde s holčičkou na vítání občánků, jak povyroste a začne svět kolem sebe vnímat. Celé rodině přeji pevné zdraví a rodinou pohodu,“ přidala Sokolová.


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-