Dobré odpoledne, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak už Večerník informoval, první víkend v novém roce se na Prostějovsku rozběhla populární Tříkrálová sbírka. Jejím hlavním koledním dnem se však tentokrát stala druhá lednová sobota, kdy se do ulic vypravila podstatná část z celkem 252 skupinek na Prostějovsku a všech 118 skupinek na Konicku. Sbírka skončí zítra, tj. v úterý 14. ledna.Tříkrálová sbírka letos slaví kulaté 20. výročí. Postupem času se z ní stala největší charitativní sbírka v Česku, do níž jsou zapojeny stovky dobrovolníků. Letos se koledovalo zejména uplynulou sobotu. Na konci předminulého týdne totiž měly děti ještě prázdniny a mnohé z nich trávily čas s rodiči na horách.
„Nakonec jsme zapečetili přesně 252 pokladniček. Bohužel pro letošek ubylo skupinek v Prostějově, kde se tentokrát vůbec nezapojili skauti, naopak vyšla spolupráce s Cyrilometodějským gymnáziem. Zatím máme vybránu zhruba třetinu. Už nyní se dá říci, že lidé byli opět štědří,“ zhodnotil Vít Forbelský z Charity Prostějov, který na Prostějovsku Tříkrálovou sbírku koordinuje. „Výtěžek půjde u nás na dvě hlavní věci: jednak to bude pořízení auta na elektřinu na ježdění za potřebnými ve městě a dále na renovaci a zpřístupnění zahrady u Domova Daliborka v Martinákově ulici. Nějaké peníze půjdou i na podporu domácí hospicové péče a přímou pomoc potřebným,“ dodal Forbelský.
Na Konicku se koledovalo až minulou sobotu, v pátek 10. ledna si koledníci přišli pro požehnání do konického kostela. „Počet pokladniček by měl být zhruba stejný jako loni, kdy se jich sešlo 118. Výtěžek by měl směřovat do Domova seniorů v Bohuslavicích, kde je potřeba opravit výtah a vzduchotechniku. Další peníze půjdou na hospicovou péči a případné dofinancování projektů, které se objeví v průběhu roku,“ prozradil Večerníku ředitel konické charity Marek Navrátil.
O výsledcích sbírky bude Večerník informovat v příštím vydání.


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments