Dobré odpoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jak už Večerník informoval, první víkend v novém roce se na Prostějovsku rozběhla populární Tříkrálová sbírka. Jejím hlavním koledním dnem se však tentokrát stala druhá lednová sobota, kdy se do ulic vypravila podstatná část z celkem 252 skupinek na Prostějovsku a všech 118 skupinek na Konicku. Sbírka skončí zítra, tj. v úterý 14. ledna.Tříkrálová sbírka letos slaví kulaté 20. výročí. Postupem času se z ní stala největší charitativní sbírka v Česku, do níž jsou zapojeny stovky dobrovolníků. Letos se koledovalo zejména uplynulou sobotu. Na konci předminulého týdne totiž měly děti ještě prázdniny a mnohé z nich trávily čas s rodiči na horách.
„Nakonec jsme zapečetili přesně 252 pokladniček. Bohužel pro letošek ubylo skupinek v Prostějově, kde se tentokrát vůbec nezapojili skauti, naopak vyšla spolupráce s Cyrilometodějským gymnáziem. Zatím máme vybránu zhruba třetinu. Už nyní se dá říci, že lidé byli opět štědří,“ zhodnotil Vít Forbelský z Charity Prostějov, který na Prostějovsku Tříkrálovou sbírku koordinuje. „Výtěžek půjde u nás na dvě hlavní věci: jednak to bude pořízení auta na elektřinu na ježdění za potřebnými ve městě a dále na renovaci a zpřístupnění zahrady u Domova Daliborka v Martinákově ulici. Nějaké peníze půjdou i na podporu domácí hospicové péče a přímou pomoc potřebným,“ dodal Forbelský.
Na Konicku se koledovalo až minulou sobotu, v pátek 10. ledna si koledníci přišli pro požehnání do konického kostela. „Počet pokladniček by měl být zhruba stejný jako loni, kdy se jich sešlo 118. Výtěžek by měl směřovat do Domova seniorů v Bohuslavicích, kde je potřeba opravit výtah a vzduchotechniku. Další peníze půjdou na hospicovou péči a případné dofinancování projektů, které se objeví v průběhu roku,“ prozradil Večerníku ředitel konické charity Marek Navrátil.
O výsledcích sbírky bude Večerník informovat v příštím vydání.


Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-