Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Nejhorší myslitelné Vánoce si v roce 2019 prožila rodina z Mostkovic. Přišla totiž při požáru svého domu v Ohrozimské ulici prakticky o všechno. Později se však na příkladu rodiny ukázalo, jak dokážou být lidé štědří. Nejprve obecní úřad vypsal během několika málo dnů veřejnou sbírku, později však přispěli občané i jinak. Pomoci se totiž rozhodli také na prostějovské ZŠ v ulici E. Valenty. A to nejen finančně.„Díky úžasným žákům, rodičům, učitelům, vychovatelům i panu řediteli jsme mohli 21. ledna osobně předat šek na dvacet tisíc korun. Určitě se budou hodit i věci, které někteří rodiče navíc poslali pro malou dcerku,“ uvedla učitelka Eva Muchová. Za sbírkou stály žákyně z 6. B. Kromě žaček a žáků ale přispěli také kantoři nebo ředitel. „Jsme rádi, že peníze i to ostatní trošku pomohou zmírnit její tíživou životní situaci a je dobré vědět, že máme kolem sebe lidi se srdcem na dlani,“ dodala Muchová.
Úsilí školy ocenil také starosta Mostkovic Jaroslav Peška. „Je dobře, že lidi pomáhají, když se jiní ocitnou v nouzi,“ poznamenal k dobrému skutku školáků. Ve sbírce na škole a v té obecní už se díky ochotě objevila nemalá částka. „Myslím, že můžou být všichni spokojeni. Je tam už přes milion korun. V únoru budeme rodině peníze předávat,“ prozradil s úsměvem starosta.
Na místě zničeného domu se v současné době pracuje. „Už se tam něco děje, shazují zničené části. Nejspíš zde budou stavět od začátku,“ podotkl Peška.
Jeho obec má v posledních letech s podobnými tragédiemi neblahou zkušenost. V roce 2018 v ní vybuchl dům, přičemž zemřel jeden člověk a okolní nemovitosti byly značně poničené.


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-