Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Porouchalo se vám auto, poničila ho vichřice nebo vám ho dokonce někdo odcizil? Asi si teď kladete otázku, kdo napáchané škody zaplatí. V případě nehody zaviněné druhou osobou se škody na vašem vozidle vyplácí z povinného ručení viníka. V opačném případě, kdy havárii způsobíte vy vám škody vzniklé na vašem vlastním autě pokryje jedině havarijní pojištění. Přečtěte si, jak havarijní pojištění funguje a proč si ho sjednat.

Co je havarijní pojištění?
Havarijní pojištění je tu pro případy, kdy zaviníte dopravní nehodu a způsobíte si škody na vašem vlastním vozidle, nebo vám auto poničí kroupy či vandalové. V těchto situacích vám pak škodu s ohledem na sjednanou spoluúčast proplatí pojišťovna.

Mezi hlavní rizika, která havarijní pojištění kryje patří dopravní nehody, vandalismus, škody způsobené přírodními živly a krádež vozidla. K těmto rizikům si ale můžete vybrat i doplňková připojištění, typicky třeba pojištění předních skel nebo pojištění posádky vozidla či srážky se zvěří.

Kolik vás bude havarijní pojištění stát?
Cena havarijního pojištění je individuální a kde jeden člověk zaplatí pár stovek, druhý za havarijní pojištění dá i několik tisíc korun. Cena havarijního pojištění se odvíjí od několika faktorů, konkrétně od technických parametrů vozidla, jako je značka, typ nebo stáří vozu, svou roli ovšem hraje i bydliště a věk pojistníka a dále zvolená rizika pojištění, případně připojištění.

Pozor na výši spoluúčasti
Spoluúčast znamená, jakou částí se budete na nákladech za škody podílet vy sami. V praxi to vypadá tak, že pokud zvolíte spoluúčast ve výši 20 %, pak 20 % z nákladů na vzniklé škody zaplatíte vy. Pojišťovna tak nebude vyplácet celou částku, ale jen její část.

Lidé si vysokou spoluúčast volí zejména z důvodu, aby snížili cenu pojistného. Ne vždy je to ale výhodné. Nad výší spoluúčasti nejprve popřemýšlejte a nejednejte jen s vidinou snížení nákladů na pojištění, v konečném důsledku se vám to nemusí vyplatit.

Cesta autem na dovolenou
Chystáte se jet na dovolenou autem? A víte, že havarijní pojištění od ČSOB vám platí po celé Evropě? K dispozici jsou vám i asistenční služby, které vám pomohou v případě nouze na cestách. Zajistí vám i odtah vozidla nebo vám poskytnou vozidlo náhradní. V takových případech dost často oceníte i služby tlumočníka a pomoc při jednání s úřady.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments