Dobré dopoledne, dnes je pondělí 3.8.2020
svátek slaví Miluše,
zítra Dominik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Porouchalo se vám auto, poničila ho vichřice nebo vám ho dokonce někdo odcizil? Asi si teď kladete otázku, kdo napáchané škody zaplatí. V případě nehody zaviněné druhou osobou se škody na vašem vozidle vyplácí z povinného ručení viníka. V opačném případě, kdy havárii způsobíte vy vám škody vzniklé na vašem vlastním autě pokryje jedině havarijní pojištění. Přečtěte si, jak havarijní pojištění funguje a proč si ho sjednat.

Co je havarijní pojištění?
Havarijní pojištění je tu pro případy, kdy zaviníte dopravní nehodu a způsobíte si škody na vašem vlastním vozidle, nebo vám auto poničí kroupy či vandalové. V těchto situacích vám pak škodu s ohledem na sjednanou spoluúčast proplatí pojišťovna.

Mezi hlavní rizika, která havarijní pojištění kryje patří dopravní nehody, vandalismus, škody způsobené přírodními živly a krádež vozidla. K těmto rizikům si ale můžete vybrat i doplňková připojištění, typicky třeba pojištění předních skel nebo pojištění posádky vozidla či srážky se zvěří.

Kolik vás bude havarijní pojištění stát?
Cena havarijního pojištění je individuální a kde jeden člověk zaplatí pár stovek, druhý za havarijní pojištění dá i několik tisíc korun. Cena havarijního pojištění se odvíjí od několika faktorů, konkrétně od technických parametrů vozidla, jako je značka, typ nebo stáří vozu, svou roli ovšem hraje i bydliště a věk pojistníka a dále zvolená rizika pojištění, případně připojištění.

Pozor na výši spoluúčasti
Spoluúčast znamená, jakou částí se budete na nákladech za škody podílet vy sami. V praxi to vypadá tak, že pokud zvolíte spoluúčast ve výši 20 %, pak 20 % z nákladů na vzniklé škody zaplatíte vy. Pojišťovna tak nebude vyplácet celou částku, ale jen její část.

Lidé si vysokou spoluúčast volí zejména z důvodu, aby snížili cenu pojistného. Ne vždy je to ale výhodné. Nad výší spoluúčasti nejprve popřemýšlejte a nejednejte jen s vidinou snížení nákladů na pojištění, v konečném důsledku se vám to nemusí vyplatit.

Cesta autem na dovolenou
Chystáte se jet na dovolenou autem? A víte, že havarijní pojištění od ČSOB vám platí po celé Evropě? K dispozici jsou vám i asistenční služby, které vám pomohou v případě nouze na cestách. Zajistí vám i odtah vozidla nebo vám poskytnou vozidlo náhradní. V takových případech dost často oceníte i služby tlumočníka a pomoc při jednání s úřady.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-