Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ani počátkem února není v Prostějově po sněhu ani památky, užili jsme si jej během letošní zimy pouze jeden(!) dne. A tak stále více hrozí každodenní inverze, která teploty sráží klidně i o deset stupňů k nule. Hlavně pak začala řádit chřipka, a to jak klasická, tak střevní. Vše vyvrcholilo zákazem návštěv v prostějovské nemocnici. A já dodávám, že jsem byl na řadu svých spoluobčanů značně nas.... (naštvaný). Hned vysvětlím proč?

Opravdu nechápu, proč v době, kdy je proplácena nemocenská od prvního dne, musím narážet na chrchlající a soplící jedince, kteří roznášejí bacily horem pádem a ohrožují tak zdraví nás ostatních, a to dokonce tak, že jsou schopni svým kašlem rušit několik hodin i v kavárně. Když se stane něco podobného mně, zalezu a chorobu přeperu, ale opravdu nikoho neobtěžuju ani kašlem, ani kýcháním. Podobné jednání považuji za nezodpovědné vůči vlastní osobě, ale také vůči těm druhým. Nikdo z nás není nepostradatelný, a tudíž se domnívám, že podniky to bez těch nemocných chvilku přežijí, ani naše národní hospodářství se nezhroutí, když se nezhroutilo dosud po mnoha a mnoha různých experimentech, reformách a jiných kejklech.
Zima v Prostějově, ale i jinde bacilům nahrává, protože prostě nepřišly žádné mrazy a bacily nevymrzly. Naopak se vesele množí jako třeba hraboši, kteří si vesele rejdí po polích i v tomto období. V létě nám zase zřejmě sežerou úrodu, pokud tedy budeme zase strašně ekologičtí a nepoužijeme na ně nějaký pořádný dryák. Pára stejně jako na plevel opravdu nepomůže. Bacilům také pomáhají novoroční předsevzetí o hubnutí, ptáte se jak? Tělo, které začne neočekávaně hladovět, je logicky oslabené a k nemocem náchylné. Takovým to ale člověk může říkat pořád, a platí, jak s oblibou užíval blahé paměti pan Smoljak ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!: „Je to marný, je to marný, je to marný“. Tolik tedy k virům a chorobám zimním, které nás trápí a trápit budou. A nenaděláme s tím zhola nic. Ale přejděme k možná ještě nebezpečnějším virům.
V této době končí podpora operačního systému Windows 7 a tak nějak jsou všichni donuceni přejít na tzv. „dlaždice“, nejlépe pak na Windows 10. Majitelé jiných operačních systémů se samozřejmě jako obvykle smějí, ale většina planety prostě je podřízena Microsoftu. Že je to všechno byznys, je vcelku jasné, protože každá změna operačního systému způsobí nekompatibilitu s perifériemi, takže běžíme kupovat nové skenery, tiskárny, multifunkce atd. A firmy vyrábějící tato zařízení, se nám všem tak nějak smějí, jak s námi zase vy... (zatočily).
Nenaděláme s tím opět nic, pokud nenavštívíme nepodporované servery a nestáhneme si ovladače, které sice nejsou úplně v pohodě, ale tak nějak nám zachrání komunikaci s externími zařízeními. Dalšími spokojenými budou firmy, které se zabývají antivirovými programy, protože jistě přijdou s upgrady svých softwarů, které ovšem každého budou něco stát. A věřte, že desetikoruny to nebudou. A tak si říkám, jak si tady tak krásně žijeme v tom začarovaném počítačovém kruhu, kde za blbce je pouze běžný uživatel, na kterém každý vesele vydělává, respektive jej dojí jako kravičku Milku... Na rozdíl od těch virů chřipkových se tady bohužel nemůžeme bránit vůbec ničím, protože prostě technika nás obklopuje zleva i zprava bez ohledu na přesvědčení náboženské, politické, klubové a vůbec žádné. Smutné je, že až jednou tato technika tzv. klekne, tak se zřejmě vrátíme na stromy, protože už bez ní neumíme žít. Vize z filmu Terminátor o vzpouře strojů asi nenastane, ale zřejmě se technikou umlátíme sami.
A tak vám přeji, ať vás nepostihne virus chřipkový ani počítačový a pokud už se tak stane, tak vězte, že všechno se dá léčit. Je to stejné jako s bolavým srdcem, taky to lze léčit, akorát to možná déle bolí, ale přežít se to dá.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments