Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obecní ples ve Výšovicích oslavil v sobotu 8. února páté výročí v plné parádě. Bohatá tombola, mladé šikovné tanečnice z tanečního souboru BUĎ ZUŠ a tancechtiví lidé ve výborné náladě byli předzvěstí úspěšného večera. „Já jsem rád, že se tradice plesu drží. Letos máme páté jubilejní výročí a pořád se nám daří naplnit sál, účast kolem dvou set lidí je na vesnici super,“ sdělil Večerníku starosta obce Výšovice Jakub Haluza.


„Letošní ročník plesu je speciální v tom, že se odehrává v částečně zrekonstruovaném kulturním domě,“ neskrýval svoji radost starosta. „K poslechu a tanci nám zahraje kapela Modrá Rosa, která je zde na plese již podruhé a třikrát byla na hodové zábavě,“ dodává. A že se jednalo o osvědčený tah, o tom svědčil rychle plnící se taneční parket. Na něm se během večera dvakrát vystřídalo vystoupení tanečního souboru BUĎ ZUŠ z Prostějova, které pohybově naladilo k dalšímu tanci přítomné hosty.
Neodmyslitelnou součástí každého plesu je i tombola, a proto nemohla chybět ani ve Výšovicích. „Hlavní cena je televize, to je u nás taková tradice, věnuje ji vždy obecní úřad. Dohromady máme kolem sedmdesáti cen,“ sdělil Večerníku Jakub Haluza. Výherní losy rychle mizely a hosté, kteří si je ještě nestihli zakoupit, pokřikovali s vtipem na známé „nechte nám tam taky něco“.
„S manželem jsme na plese ve Výšovicích již poněkolikáté, přestože zde nebydlíme. Líbí se nám atmosféra, která tady panuje a dostatečně velký taneční prostor, kde můžeme oprášit taneční kroky,“ usmívala se paní Lenka.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-