Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Obecní ples ve Výšovicích oslavil v sobotu 8. února páté výročí v plné parádě. Bohatá tombola, mladé šikovné tanečnice z tanečního souboru BUĎ ZUŠ a tancechtiví lidé ve výborné náladě byli předzvěstí úspěšného večera. „Já jsem rád, že se tradice plesu drží. Letos máme páté jubilejní výročí a pořád se nám daří naplnit sál, účast kolem dvou set lidí je na vesnici super,“ sdělil Večerníku starosta obce Výšovice Jakub Haluza.


„Letošní ročník plesu je speciální v tom, že se odehrává v částečně zrekonstruovaném kulturním domě,“ neskrýval svoji radost starosta. „K poslechu a tanci nám zahraje kapela Modrá Rosa, která je zde na plese již podruhé a třikrát byla na hodové zábavě,“ dodává. A že se jednalo o osvědčený tah, o tom svědčil rychle plnící se taneční parket. Na něm se během večera dvakrát vystřídalo vystoupení tanečního souboru BUĎ ZUŠ z Prostějova, které pohybově naladilo k dalšímu tanci přítomné hosty.
Neodmyslitelnou součástí každého plesu je i tombola, a proto nemohla chybět ani ve Výšovicích. „Hlavní cena je televize, to je u nás taková tradice, věnuje ji vždy obecní úřad. Dohromady máme kolem sedmdesáti cen,“ sdělil Večerníku Jakub Haluza. Výherní losy rychle mizely a hosté, kteří si je ještě nestihli zakoupit, pokřikovali s vtipem na známé „nechte nám tam taky něco“.
„S manželem jsme na plese ve Výšovicích již poněkolikáté, přestože zde nebydlíme. Líbí se nám atmosféra, která tady panuje a dostatečně velký taneční prostor, kde můžeme oprášit taneční kroky,“ usmívala se paní Lenka.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments