Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovská knihovna už dávno nenabízí čtenářům pouze knížky, naopak. Jak oddělení pro dospělé, tak to pro děti a mládež pořádají také řadu zajímavých akcí. Výjimkou nebyl ani minulý týden, kdy si v úterý na své přišly nejmenší děti.

V oddělení na Vápenici jim totiž pracovnice knihovny četly pohádky. Ale zároveň je také učily: děti se dozvěděly něco více o Slunci, a jak tato hvězda ovlivňuje Zemi. „Vždycky máme tohle čtení zaměřené tematicky, tentokrát bylo věnované Slunci. Proto jsme měly k tomu i globus a třeba baterku, abychom dětem ukázaly, jak se Země otáčí a jak se stane, že někde na naší planetě panuje den a někde noc,“ uvedla za knihovnu Jarmila Šmucrová.
Děti přitom mohou podobné věci objevovat už v útlém věku. Někteří autoři na ně pamatují a tvoří knížky a další díla takovým způsobem, aby pro ně téma plné fyziky bylo srozumitelné. „Máme třeba leporela, na nichž se děti už od dvou tří let mohou mnohé o Slunci nebo Měsíci naučit,“ dodala Jarmila Šmucrová. Během akce pak proběhla jak část plná aktivit, tak ta poslechová. A děti se hojně zapojovaly, což samozřejmě osazenstvo knihovny těší. „Jsme rádi, že při každé akci mají děti zájem. A chtějí se vracet. Bohužel ne vždy můžeme vyjít vstříc. Akce je na objednávku, kapacita je omezená na dvanáct dětí. A už nyní máme dva měsíce dopředu plno,“ vysvětlila.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments