Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Dlouhou tradici mají Sociálnědemokratické plesy v Čechách pod Kosířem. Místní Mladí sociální demokraté uspořádali v sobotu večer v pořadí již dvaadvacátý bál „oranžových“, na kterém ani letos nechyběly známé tváře této strany z řad komunálních politiků prostějovského regionu. Při tanci a muzice se dobře bavili například náměstek hejtmana Ladislav Hynek či tradiční účastník plesu Alois Mačák.

Když Večerník v sobotu okolo desáté hodiny večerní dorazil do místního kulturáku v Čechách pod Kosířem, zábava už byla v plném proudu. „Já jsem z dvaadvaceti ročníků plesu chyběl pouze jednou jedinkrát. A dodnes to považuji za životní chybu,“ smál se u stolu se skleničkou voňavé slivovičky Alois Mačák, bývalý prostějovský komunální politik, náměstek hejtmana Olomouckého kraje a nedávno ještě náměstek ministra kultury.

Sociálnědemokratický ples byl opět jako vždy pečlivě připraven. Předtančení zajistila Taneční škola Pirouette z Prostějova a k tanci a poslechu hrála návštěvníkům skupina Magnet. „Kromě toho zde máme výborné občerstvení včetně guláše. Kdo nám ho navařil, je tajné,“ zaculil se Alois Mačák, který byl v tu chvíli v družném hovoru se současným náměstkem hejtmana Olomouckého kraje Ladislavem Hynkem. „Tradičně se mi tady líbí velice pohodová atmosféra, naše plesy jsou takové rodinné a přátelské. Jsem přesvědčen, že se všichni dobře baví a zábava vydrží až hluboko přes půlnoc,“ řekl Večerníku Ladislav Hynek. „Je to ples srdcařů a já osobně sem do Čech pod Kosířem každý rok rád jezdím. Jak už jsem řekl, chyběl jsem v celé historii pouze jednou. Sice jsem dnes dorazil sám, protože partnerka je nemocná, ale aspoň mám dostatek času pobavit se se známými a kamarády,“ dodal ještě Alois Mačák.
Na půlnoc bylo připraveno losování bohaté tomboly, první cenou byl obrovský dárkový koš. Všichni účastníci plesu z řad sociálních demokratů si zároveň zavzpomínali na nedávno zesnulou předsedkyni Okresního výboru ČSSD v Prostějově Zuzanu Bratterovou. „Ještě v listopadu jsem s ní mluvil a říkala mi, že se na ples hrozně moc těší. Všem nám velice chybí,“ připomněl ještě na závěr
František Střída, zastupitel Čech pod Kosířem.

 

 

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar