Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Už pošesté se v sobotu 7. února konal Obecní ples v Otaslavicích. Účast byla hojná, v prostorách nedávno zrekonstruované sokolovny se sešlo něco přes 150 návštěvníků. Přitom se zdaleka nejednalo o jedinou podobnou akci v obci. Tento rok se bude v Otaslavicích konat dokonce pět bálů.


Obecní plesy se v Otaslavicích začaly pořádat po nástupu nového starosty do funkce. „Považuji tuto akci za vrchol společenského života v obci a skvělou příležitost, jak se potkat,“ vysvětlil Marek Hýbl.
Loni v létě se v Otaslavicích podařilo dokončit opravu sokolovny za zhruba 6 milionů korun. A díky tomu se v průběhu sezóny koná hned pětice plesů. „Kromě tradičního sokolského, obecního a školního nám tento rok přibyly také farní a ples sokolské župy, který proběhne 7. března,“ upozornil starosta.
O program na Obecním plese se v Otaslavicích postaraly mladé tanečnice z kroužku Šárky Miklíkové a stepařská skupina z Vyškova. Přítomným hrála skupina Romantica Romana „Pytlík“ Doležala. Lidé mohli vyhrát některou ze zhruba osmi desítek cen z tomboly, do níž místní myslivci věnovali i zastřeleného divočáka. „Moc rád bych za pomoc poděkoval Zápalkám. Jedná se o skupinu žen působících při zdejším hasičském sboru. Bez nich by to nešlo,“ zdůraznil Marek Hýbl.
Rekonstruovaná sokolovna v Otaslavicích na dlouho rozhodně neosiří. Už tuto sobotu 15. února se v ní bude konat Valentýnská zábava, o týden později pak školní ples. Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar