Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.2.2020
svátek slaví Oldřich,
zítra Lenka
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Je to boj, ale půjde to. Pokud dostanete chuť o nadcházejících jarních prázdninách vyrazit na lyžovačku, můžete i do Kladek. Tamním sokolům se podařilo zasněžit část sjezdovky, která by měla minimálně až do neděle vydržet. Po celý týden ovšem bude fungovat pouze kratší vlek poma, oteplení v jeho závěru možná vystaví provozovatelům letošní definitivní stopku.Jen málokdo sleduje projevy globálních klimatických změn s takovými obavami jako sokolové z Kladek. Provozovatelé jediného skiareálu v regionu stále splácející úvěr za nový vlek, vítají tak každý moment, kdy teploty klesnou pod nulu a oni mohou zasněžovat. Takové chvíle nakonec přišly v závěru uplynulého týdne. „Neděli jsme ještě odjezdili, ale minulé pondělí se vleky kvůli teplu a dešti zastavily. Naštěstí od čtvrtka nám počasí dovolilo občas zasněžovat, tak abychom mohli v neděli spustit kratší vlek pomu,“ popsal Jiří Křeček, předseda kladeckých sokolů, kteří si hodně slibovali právě od jarních prázdnin na Olomoucku a Prostějovsku. „Ty první už jsou bohužel za námi a areál během nich stál. Ty druhé nás čekají v tomto týdnu. Věříme, že během něj u nás bude k dispozici kratší vlek a dětské lano. Dlouhý vlek se ale asi vůbec nerozjede, nicméně uvidíme, stát se může ledacos,“ nastínil Jiří Křeček.
Meteorologové na toto pondělí o víkendu hlásili oteplení a silný vítr, v dalších dnech by se mělo ochladit a v Kladkách by mohlo i něco málo nasněžit. „Pokud nezačne pršet, tak provoz téměř jistě udržíme až do neděle. Pak se uvidí. Není vyloučeno, že v tento den uspořádáme karneval a tím letošní sezónu uzavřeme,“ nastínil na závěr Jiří Křeček. 


Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments