Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Je to boj, ale půjde to. Pokud dostanete chuť o nadcházejících jarních prázdninách vyrazit na lyžovačku, můžete i do Kladek. Tamním sokolům se podařilo zasněžit část sjezdovky, která by měla minimálně až do neděle vydržet. Po celý týden ovšem bude fungovat pouze kratší vlek poma, oteplení v jeho závěru možná vystaví provozovatelům letošní definitivní stopku.Jen málokdo sleduje projevy globálních klimatických změn s takovými obavami jako sokolové z Kladek. Provozovatelé jediného skiareálu v regionu stále splácející úvěr za nový vlek, vítají tak každý moment, kdy teploty klesnou pod nulu a oni mohou zasněžovat. Takové chvíle nakonec přišly v závěru uplynulého týdne. „Neděli jsme ještě odjezdili, ale minulé pondělí se vleky kvůli teplu a dešti zastavily. Naštěstí od čtvrtka nám počasí dovolilo občas zasněžovat, tak abychom mohli v neděli spustit kratší vlek pomu,“ popsal Jiří Křeček, předseda kladeckých sokolů, kteří si hodně slibovali právě od jarních prázdnin na Olomoucku a Prostějovsku. „Ty první už jsou bohužel za námi a areál během nich stál. Ty druhé nás čekají v tomto týdnu. Věříme, že během něj u nás bude k dispozici kratší vlek a dětské lano. Dlouhý vlek se ale asi vůbec nerozjede, nicméně uvidíme, stát se může ledacos,“ nastínil Jiří Křeček.
Meteorologové na toto pondělí o víkendu hlásili oteplení a silný vítr, v dalších dnech by se mělo ochladit a v Kladkách by mohlo i něco málo nasněžit. „Pokud nezačne pršet, tak provoz téměř jistě udržíme až do neděle. Pak se uvidí. Není vyloučeno, že v tento den uspořádáme karneval a tím letošní sezónu uzavřeme,“ nastínil na závěr Jiří Křeček. 


Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-