Dobrý večer, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Charitativní akce v podobě rozlévání polévek lidem bez domova a dalším potřebným v prostorách před místním nádražím v Prostějově se přehoupla do druhé poloviny. Náměstkyně primátora a předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová, která sama teplé jídlo a další potraviny pro bezdomovce nakupuje, si pochvaluje i nezištnou pomoc dalších partnerů.


Uplynulou sobotu o půl dvanácté dopoledne dorazili manželé Milada a Petr Sokolovi před místní nádraží s várnicí plnou vonící gulášové polévky. „Gulášovka to byla přímo výtečná, uvařil ji pan Martin, jeden z dobrovolníků. V uplynulém týdnu kromě Národního domu uvařila opět jedna prostějovská restaurace, ale také i Jiří Petricius, obchodník s maďarskými specialitami. Pomoc se rozšiřuje, a to je skvělé,“ pochvalovala si Večerníku Milada Sokolová. „Mám velkou radost z toho, že před pěti lety ‚rozjetý‘ projekt pomoci bezdomovcům prostřednictvím horké polévky denně na sebe nabaluje další organizace, obchodníky i dobrovolníky, kteří pomáhají ať již dodáváním chleba, vařením polévek, či jejich vydáváním. Před pěti lety jsem u místního nádraží kromě velmi mála dnů stála téměř každý den, dnes již vím, že se mohu spolehnout na partu lidí angažujících se právě kolem polévek,“ dodala spokojená náměstkyně primátora Prostějova.
Večerník si v sobotu před polednem před místním nádražím také povšiml, že ze strany bezdomovců je o vydávání teplého jídla obrovský zájem. „Jsme paní Sokolové vděční, vždyť je to jediné teplé jídlo za den, co seženeme. Zima ještě zdaleka nekončí, takže si alespoň tady zahřejeme žaludek,“ pronesl před Večerníkem muž bez domova. „Když přijedu a připravíme místo k výdeji, utvoří se dlouhá, ale velmi spořádaná řada převážně mužských tváří. Každý trpělivě čeká, až přijde na řadu. Stále převládají muži, ale i ženy v seniorském věku,“ doplnila ještě Milada Sokolová, která vzápětí Večerníku potvrdila, že charitativní akce se již přehoupla do druhé půlky. „Jelikož jsme začali vydávat polévku až 6. ledna, zábor prostranství máme zaplacený do 4. března. Jsme tedy již ve druhé polovině pomoci,“ uzavřela Milada Sokolová.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar