Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V dnešní uspěchané době si mnoho lidí pořizuje místo lidského potomka psího přítele. U nás je tomu také tak, ale určitě jen jako dočasný stav. Máme doma zhruba půlroční štěňátko velikosti medvěda z útulku Voříšek, kde předpokládali, že bude menšího vzrůstu. Ono u kříženečků se to zřejmě těžko odhaduje. A jelikož jsme měli s partnerem zimní dovolenou, rozhodli jsme se vyrazit za kamarádkou žijící na druhém konci naší republiky. Čekala nás tedy zhruba čtyřhodinová cesta autem, která se nelehko absolvuje lidem, natož ve společnosti chlupatého neposedy.


Připravení a sbalení jsme byli během chvíle, ale co psí mimino? To samozřejmě potřebovalo svoji samostatnou tašku, která byla jen tak mimochodem větší než ty naše. Ono se řekne, že jedeme jen na tři dny, ale to je 72 hodin, kdy neustále potřebuje spát, žrát, kadit a hrát si! Posbírala jsem tedy veškeré oblíbené suky, míčky a kostičky a odnášela je do tašky. Mezitím mi je můj chlupatý pomocník zase odnášel do nejvzdálenějších koutů bytu a nevinně se podivoval, co že to hrajeme za novou báječnou hru. Granule jsem odvážila na kila, sáčky na bobky nabalila po paklech a nachystala jeho obří podložku na spaní, která se dokonale přizpůsobí potřebám těla a na které samozřejmě nechce spát. Bylo sbaleno a mohli jsme vyrazit. To nejhorší nás ale teprve čekalo...
Moc dobře jsme věděli, že jízda v autě není jeho silná stránka. I při kratších cestách stojí na všech čtyřech, do zatáčky padá napravo, nalevo a při zastavení či otevření dveří ihned vyskočí a zůstane viset na bezpečnostním vodítku, kterým je připoután, aby neměl tendenci pomáhat v řízení. I ve chvíli našeho odjezdu měl opět svůj den a hned po pár stovkách metrů začal přizvukovat zpěvákovi, jehož hlas se linul z rádia. I přes opakované napomínání a úkolování, ať si sedne a přestane kvílet, nás i nadále oblažoval svým melodickým kňouráním a poskakováním po zadních sedadlech. Zbývaly nám tedy dvě možnosti. Buď si jej já jako spolujezdec vezmu na klín, což je spolehlivá metoda, jak jej uklidnit, nebo si půjdu sednout za ním dozadu. První variantu jsme vzhledem k bezpečnosti zavrhli poměrně rychle, přestože se z něj vždy stane největší mazlivec a hodňous na světě. Místo toho jsme zastavili a dohodli se, že si sednu za ním, přestože mi bývá na zadním sedadle zle. Náš pes je totiž hrozný mamánek a jen v objetí své paničky je naprosto blažený.
Nacpala jsem se Kinedrylem, nechala si ocucávat palec a poklimbávala na zadním sedadle. V pravidelných zastávkách na benzínkách jsem rozdýchávala nevolnost, zatímco partner větral auto, aby vypudil kvalitní uprdkávání našeho čtyřnohého smraďocha. Asi půl hodiny před cílem jsme se konečně vyměnili v řízení. Já byla spokojená, partner méně a pes vůbec. Aby mi svoji nelibost dal dostatečně najevo, že jsem si jej dovolila vyměnit za volant a poslala za ním konkurenta, se kterým bojuje o moji přízeň, pozvracel se demonstrativně pod sedačky a na ruční brzdu. Za kamarádkou jsme dojeli dosti zbídačení, ale s úlevou, že nás zpáteční cesta čeká až za dva dny. Tak o tom zas někdy příště...

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-