Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik zajímavostí nabízí obec Víceměřice na jihu Prostějovska. Jednak je to zámek, kde nyní sídlí ústav sociální péče, dále kaplička, nebo třeba košíkárna, kde se koná celá řada akcí včetně známé Zeliády. V březnu pak přibyl další důvod, proč obec navštívit. Víceměřice společně s krajem na území obce nechaly zbudovat naučnou stezku. Ta provádí nejen po obci, ale také po jejím blízkém období. A přibližuje nejen současnost, ale zejména historii Víceměřic.

Stezka měla být původně slavnostně otevřena uplynulou sobotu. Kvůli situaci spojené s koronavirem však k akci nedošlo. Přesto už je nachystaná. „Je zčásti o historii obce a různých památkách, například o tom, proč jsou na určitých místech Boží muka. Naučná stezka se ale věnuje také význačným stromům nebo třeba železnici mezi Přerovem a Brnem,“ uvedl starosta Víceměřic Eduard Novotný.
Celkem je možné najít půltucet zastavení. Ta provedou kolem novějšího bodu pro turisty, vyhlídky na Kozlově, ale také připomínají třeba keltské oppidum – tedy bývalé opevněné hradiště z dob, kdy české země obývali Keltové. Celkem pak obec a kraj do stezky daly přes sto tisíc korun.
Nejedná se přitom o první podobný počin v okolí. Například Pivín loni otevřel vlastní naučnou stezku, další je například v Dřevnovicích nebo u Čehovic. Ta víceměřická však na otevření teprve čeká. „Bohužel termín slavnostního otevření jsme museli odsunout na neurčito,“ posteskl si starosta.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-