Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik zajímavostí nabízí obec Víceměřice na jihu Prostějovska. Jednak je to zámek, kde nyní sídlí ústav sociální péče, dále kaplička, nebo třeba košíkárna, kde se koná celá řada akcí včetně známé Zeliády. V březnu pak přibyl další důvod, proč obec navštívit. Víceměřice společně s krajem na území obce nechaly zbudovat naučnou stezku. Ta provádí nejen po obci, ale také po jejím blízkém období. A přibližuje nejen současnost, ale zejména historii Víceměřic.

Stezka měla být původně slavnostně otevřena uplynulou sobotu. Kvůli situaci spojené s koronavirem však k akci nedošlo. Přesto už je nachystaná. „Je zčásti o historii obce a různých památkách, například o tom, proč jsou na určitých místech Boží muka. Naučná stezka se ale věnuje také význačným stromům nebo třeba železnici mezi Přerovem a Brnem,“ uvedl starosta Víceměřic Eduard Novotný.
Celkem je možné najít půltucet zastavení. Ta provedou kolem novějšího bodu pro turisty, vyhlídky na Kozlově, ale také připomínají třeba keltské oppidum – tedy bývalé opevněné hradiště z dob, kdy české země obývali Keltové. Celkem pak obec a kraj do stezky daly přes sto tisíc korun.
Nejedná se přitom o první podobný počin v okolí. Například Pivín loni otevřel vlastní naučnou stezku, další je například v Dřevnovicích nebo u Čehovic. Ta víceměřická však na otevření teprve čeká. „Bohužel termín slavnostního otevření jsme museli odsunout na neurčito,“ posteskl si starosta.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar