Dobré ráno, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již tuto neděli 29. března si připomeneme 120. výročí narození prostějovského rodáka Jiřího Wolkera. Život tohoto českého básníka a představitele tzv. proletářské poezie byl velice bohatý i pestrý, ačkoli zemřel tak mlád. Členové okresního výboru KSČM Prostějov spolu s kandidáty KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se budou konat na podzim 2020, a ve spolupráci s PROSTĚJOVSKÝM Večerníkem si u příležitosti výročí jeho narození pro vás připravili soutěž o ceny.
Ve čtyřech březnových číslech postupně vychází celkem 12 otázek, které se budou dotýkat osobnosti Jiřího Wolkera, jeho života a tvorby. Ti, kteří odpovědí správně na všechny dotazy a zašlou své odpovědi do čtvrtku 2. dubna, budou zařazeni do slosování. A zápolit je skutečně o co…
První vylosovaný výherce obdrží roční rodinnou vstupenku do ZOO na Svatém Kopečku a roční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, druhý pak nově vydané souborné dílo o Jiřím Wolkerovi a půlroční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku a třetí vylosovaný se může těšit na šest pivních polotmavých ležáků ze speciální edice věnované 120. výročí narození Jiřího Wolkera plus čtvrtletní předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

OTÁZKY PRO 3. KOLO
1. JEDNOU Z NEJZNÁMĚJŠÍCH WOLKEROVÝCH BÁSNÍ JE POŠTOVNÍ SCHRÁNKA. JAKOU MĚLY V JEHO DOBĚ BARVU?
a) oranžovou
b) červenou
c) modrou
2. BÁSEŇ „STAŘEČEK UMŘEL“ VYJADŘUJE SMUTEK Z WOLKEROVY ZTRÁTY...
a) nevlastního dědečka z otcovy strany
b) vlastního dědečka z matčiny strany
c) vlastního dědečka z otcovy strany
3. SOUBOR BÁSNÍ „DO BOJE, LÁSKO, LEŤ“ NAPSAL V DOBĚ, KDY UŽ BYL VÁŽNĚ NEMOCNÝ. KDE POBÝVAL?
a) na ozdravném pobytu na ostrově Krk v Chorvatsku
b) v Tatranské Poliance
c) ve Vyšných Hágoch
Své odpovědi zasílejte prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „KSČM“. Zavolat svoji odpověď nám můžete také na známé telefonní číslo 582 333 433 či zaslat SMS zprávou na telefonní číslo 608 960 042, případně přijďte osobně do redakce na adrese Vápenice 19, Prostějov. Otázky 4. kola najdete v příštím vydání Večerníku, které bude v prodeji od 30. března.
Na odpovědi čekáme do čtvrtku 2. dubna, 12:00 hodin, MŮŽETE (DOPORUČJEME) JE ZASÍLAT POSTUPNĚ PO KAŽDÉM KOLE. Předání proběhne v pátek 3. dubna na půdě redakce Večerníku z rukou lídra Komunistické strany Čech a Moravy do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Jména výherců budou uveřejněna v následujícím vydání Večerníku.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar