Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již tuto neděli 29. března si připomeneme 120. výročí narození prostějovského rodáka Jiřího Wolkera. Život tohoto českého básníka a představitele tzv. proletářské poezie byl velice bohatý i pestrý, ačkoli zemřel tak mlád. Členové okresního výboru KSČM Prostějov spolu s kandidáty KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje, které se budou konat na podzim 2020, a ve spolupráci s PROSTĚJOVSKÝM Večerníkem si u příležitosti výročí jeho narození pro vás připravili soutěž o ceny.
Ve čtyřech březnových číslech postupně vychází celkem 12 otázek, které se budou dotýkat osobnosti Jiřího Wolkera, jeho života a tvorby. Ti, kteří odpovědí správně na všechny dotazy a zašlou své odpovědi do čtvrtku 2. dubna, budou zařazeni do slosování. A zápolit je skutečně o co…
První vylosovaný výherce obdrží roční rodinnou vstupenku do ZOO na Svatém Kopečku a roční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, druhý pak nově vydané souborné dílo o Jiřím Wolkerovi a půlroční předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku a třetí vylosovaný se může těšit na šest pivních polotmavých ležáků ze speciální edice věnované 120. výročí narození Jiřího Wolkera plus čtvrtletní předplatné PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku.

OTÁZKY PRO 3. KOLO
1. JEDNOU Z NEJZNÁMĚJŠÍCH WOLKEROVÝCH BÁSNÍ JE POŠTOVNÍ SCHRÁNKA. JAKOU MĚLY V JEHO DOBĚ BARVU?
a) oranžovou
b) červenou
c) modrou
2. BÁSEŇ „STAŘEČEK UMŘEL“ VYJADŘUJE SMUTEK Z WOLKEROVY ZTRÁTY...
a) nevlastního dědečka z otcovy strany
b) vlastního dědečka z matčiny strany
c) vlastního dědečka z otcovy strany
3. SOUBOR BÁSNÍ „DO BOJE, LÁSKO, LEŤ“ NAPSAL V DOBĚ, KDY UŽ BYL VÁŽNĚ NEMOCNÝ. KDE POBÝVAL?
a) na ozdravném pobytu na ostrově Krk v Chorvatsku
b) v Tatranské Poliance
c) ve Vyšných Hágoch
Své odpovědi zasílejte prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s heslem „KSČM“. Zavolat svoji odpověď nám můžete také na známé telefonní číslo 582 333 433 či zaslat SMS zprávou na telefonní číslo 608 960 042, případně přijďte osobně do redakce na adrese Vápenice 19, Prostějov. Otázky 4. kola najdete v příštím vydání Večerníku, které bude v prodeji od 30. března.
Na odpovědi čekáme do čtvrtku 2. dubna, 12:00 hodin, MŮŽETE (DOPORUČJEME) JE ZASÍLAT POSTUPNĚ PO KAŽDÉM KOLE. Předání proběhne v pátek 3. dubna na půdě redakce Večerníku z rukou lídra Komunistické strany Čech a Moravy do Zastupitelstva Olomouckého kraje. Jména výherců budou uveřejněna v následujícím vydání Večerníku.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-