Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Krátkou vycházku nebo výlet, ale taky možnost pořádného a těžkého výšlapu nabízí tradičně Konické štrapáce. Oblíbená akce turistů ani při letošním nevyzpytatelném počasí nemohla v Konici chybět.

A jak bylo vidět na startu, dokázala znovu oslovit všechny generace. Kromě starších ročníků se totiž akce hojně účastní také lidé středního věku, ale nechybí i náctiletí. Přesto však letošní ročník nemálo poznamenalo počasí. Od návštěvy to však neodradilo ani Večerník.

„Čeká nás málo, jen deset kilometrů. Včera jsme byli značit a je to tam dost rozmoklé a neposečená tráva. Určitě budeme nejmíň po kolena mokré,“ poznamenala za skupinu místních turistek Eva Antlová. Nemohla chybět společná fotka a spolu s davem žen vyrazila do terénu.
Pro ty, kteří by se snad báli, že zabloudí, organizátoři nachystali spoustu map. S trasami okolo 10 až 20 kilometrů pro pěší a 40 i 60 kilometrů pro cyklisty. Nechyběla ani 100kilometrová, která zavedla cyklisty až k Litovli. Nejenže však někteří absolvovali delší trasy, často jezdili i zdaleka. „Teď zrovna přijel příbuzný se čtyřmi turisty z Hradečné,“ poznamenal hlavní organizátor Stanislav Dostál. Jiní dojeli zase od Uničova. Třeba Hynek Urban se skupinou cyklistů z Medlova. „Jsme tu letos popáté nebo pošesté. Ale poprvé s koly. S panem Dostálem jsme domluvení, že si uděláme individuální trasu. A chceme jet pramen Punkvy, takže Kořenec, Skalky, Protivanov, pak se budeme sem stahovat přes Jednov a Runářov,“ říká Urban. Při podivení se nad vzdálenostmi pokrčí rameny. „Osmačtyřicet kilometrů to je a tisíc výškových metrů,“ poznamenal jen.
Akce nakonec proběhla v poklidu, všichni v pořádku došli či dojeli a v cíli si mohli dát kávu, čaj nebo pivo. Odnesli si pak také cestovatelské suvenýry jako opět pivo a také pamětní list. Přesto ale nebyli organizátoři zcela spokojení s účastí. „Byly zde i rozporuplné informace. Volali mi třeba z Přerova a ptali se, zda zde kvůli dešti plaveme, jestli akci pořádáme, nebo ne. Říkal jsem, že tady neplaveme, tady mží. Měli jsme to i na webu, že akce je,“ říká Stanislav Dostál k důvodům, které kromě počasí mohly ovlivnit účast. „Slíbili mi i z Opatovic, že přijede autobus čtyřiceti turistů. No zatím se to trousí. Loni jsme měli tři stovky lidí. A letos když koukám, tak při sto padesátce budeme moc rádi,“ dodal následně. Nakonec se naštěstí mýlil, účastníků napočítali 280. „Překvapilo mě to, čekali jsme jich daleko méně. Hlavně dorazily rodiny s dětmi, což bych při tomhle počasí nečekal,“ uzavřel spokojeně Stanislav Dostál.

 

 

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-