Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouhá pauza, dlouhé čekání. Po koronavirové pauze jsou však lázně zpět. A znovu nabízí nejen procedury, ale i tolik potřebnou relaxaci pro své klienty. O zdraví, o to zde přeci jde především – o fyzické i o psychické. Přitom o České republice by se bez nadsázky dalo mluvit jako o zemi lázní. Vezměte si jen, kolik jich je známých v Evropě: Karlovy Vary, Mariánské lázně či Teplice nad Bečvou jsou jen některými z nich. Co tedy od lázeňského pobytu čekat a na co se těšit? A hlavně kam do lázní v okolí můžete zajet? Výběr je velký, a proto je fajn si některé nejlepší z možností představit. Právě od toho je tu tematická strana Večerníku

Na Moravě je jich také dost

Janské lázně, Karlovy Vary, Františkovy nebo Mariánské lázně. Zejména česká lázeňská města patří k těm oblíbeným a vyhlášeným. Na Moravu jako by se tak trochu zapomnělo. Ale pozor, i zde je spousta lázeňských měst a obcí, které mají rozhodně co nabídnout. A to pro ty, kteří trpí různými zdravotními neduhy. Ale zároveň pro ty, kteří chtějí nejen zažít procedury, ale také si užít společenského a kulturního života. Přitom nemusíte daleko z Prostějova!

Lázně Slatinice
Klid a zase klid. To může být krédo slatinického komplexu. Jedny z nejmenších lázní v České republice se vyznačují jednak klidnějším prostředním, zároveň ale také pěknou okolní přírodou a možnostmi k vycházkám, o které se stará zejména blízkost Velkého Kosíře. Nabízí dále léčení problémů s oběhovým systémem či pohybovým ústrojím, s onkologickými a kožními problémy i řadu jednotlivých procedur, například masáže, saunu či koupele včetně sirných, které jsou založené na zdejších, unikátních minerálních pramenech. Když k tomu všemu člověk připočte dobré autobusové a vlakové spojení do Prostějova a Olomouce, je na světě skvělé místo pro návštěvu.
Karlova Studánka
Kromě Luhačovic je tato obec asi nejznámějšími lázněmi na Moravě. K vyhledávanému cíli ji nepředurčuje velikost, ale hlavně poloha, nachází se přímo pod nejvyššími vrcholy Jeseníků, uprostřed hlubokých lesů. Jsou rovněž považovány za lázně s nejčistším vzduchem v České republice, což ostatně lázně velmi rády připomínají. A na co kromě turistiky a čistého vzduchu lákají? Na nádherné historické lázeňské domy. Ale také na léčbu pohybového ústrojí nebo dýchacích potíží. Jste pak diabetik nebo onkologický pacient? I na vás lázně myslí.
Luhačovice
Právě Luhačovice jsou asi nejznámějším a nejoblíbenějším moravským lázeňským městem. I ony nabízí pěkné přírodní prostředí, ovšem s méně náročnými procházkami a výlety. Stejně jako Karlova studánka se chlubí řadou například hudebních akcí i krásnou architekturou, vždyť kdo by neznal třeba mistra Jurkoviče? Luhačovice už jsou ale větší a odpovídá tomu i nabídka. Klienti tak mohou přebývat nejen v lázeňském domě, ale také v penzionu nebo ve vile – pro děti je tam i dětská léčebna. Lázně se pak opět specializují hned na několik diagnóz od oběhového ústrojí po nervové problémy.
Teplice nad Bečvou
Léčbu srdce, lupénky nebo křečových žil, specializace těchto lázní je veliká. Teplice nad Bečvou jsou zajímavé celou řadou skutečností, třeba atmosférou. Zkrátka tam dýchá první republika, z jejíhož období pochází část lázeňských domů. Zaujme pak také řada programů, často se slevou nebo v rámci slevových balíčků. Zpět ale k místopisu. Teplice nejenže stavebně navazují na vcelku pěkné město Hranice, nicméně i okolí nabízí mnohé. Lázeňští hosté nepochybně uvítají návštěvu

 

 

Tematickou stranu PROSTĚJOVSKO &LAZENSKA SEZONA jste mohli najít v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku v pondělí 22. června

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-