Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Smutné výročí si o víkendu připomněli v České republice lidé na mnoha místech. Je tomu totiž 70 let od chvíle, kdy byla popravena Milada Horáková, právnička a významná členka Československé strany národně socialistické. Odsouzena byla ve vykonstruovaném procesu komunistickým režimem, na jehož konci stály čtyři rozsudky smrti. Ani v Prostějově pak na její památku nezapomněli, u sochy T. G. Masaryka si osud političky připomněly desítky lidí.

„Shromáždění k připomínce popravy Milady Horákové jsme pojali spíše pietně, žádný program jsme ani neplánovali. Nakonec ale na místě k publiku promluvila paní Medarda Pustajová, jejíž manžel byl komunisty také šestnáct let vězněn jako politický vězeň, přečetla dopis Milady Horákové, který v předvečer své popravy napsala svému otci. Krátce také zmínila osudy svého manžela a také Františka Doležela, který má na Žižkově náměstí pamětní desku,“ uvedl za organizátory Daniel Marek. Vyjádřil se rovněž k tomu, proč je důležité si i po tak dlouhé době Miladu Horákovou a další oběti komunistického režimu připomínat. „Je především symbol útlaku, který komunisté páchali na tomto národu, kdy lidé se svobodným myšlením, kterým ležely na srdci vyšší hodnoty než jen ty materiální, byli nežádoucí. Z našeho pohledu se zdá, že směřujeme k tomu, že se tato forma vlády a života může poměrně rychle vrátit,“ upozornil Marek ze Spolku Proti zapomnění.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-