Příjemnou noc, dnes je pondělí 13.7.2020
svátek slaví Markéta,
zítra Karolína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Letošní závěr školního roku je vzhledem k odeznívající koronavirové nákaze nejednotný. Zatímco v řadě základních škol v Prostějově budou rozdána vysvědčení až v úterý, na ZŠ Jana Železného už mají tento slavnostní akt za sebou ze začátku minulého týdne. Postupně byla jednotlivým ročníkům rozdána vysvědčení i na Základní škole v ulici E. Valenty, kde se navíc uplynulý pátek slavnostně loučili se žáky devátých ročníků. Tato tradice tak zůstala zachována.

 

Letošní rozloučení se žáky devátých tříd proběhlo kvůli špatnému počasí ve školní tělocvičně. Dostavili se nejen loučící se deváťáci, ale i kompletní vedení školy, vyučující pedagogové a také desítky rodičů. „Gratuluji všem k prospěchu a zdárnému ukončení základního vzdělání. Přeji vám do života jen samé úspěchy,“ promluvil k žákům devátých ročníků ředitel školy Radim Weisser.
Děti si pak pro učitele a také své rodiče připravily krátký kulturní program, nechyběl ani sekt, samozřejmě dětský. Na úplný závěr rozlučky žáci převzali vysvědčení a symbolické zvonění na chodbě školy bylo jejich poslední. „Letos tu máme trošku jiný závěr školního roku, než jsme v předešlých letech byli zvyklí. Po znovuotevření školy po ukončení nouzového stavu jsme neměli všechny děti ve škole a pracovali jsme pouze ve skupinkách napříč všemi ročníky. Myslím si ale, že jsme náročnou dobu zvládli a jako zpětnou vazbu máme kladné ohlasy jak dětí, tak i pedagogů a také rodičů. Podařilo se nám výuku udržet na potřebné úrovni,“ ohlédl se za posledními náročnými týdny Radim Weisser, ředitel Základní školy E. Valenty.
Jak vzápětí podotkl, páteční rozlučkou s žáky devátých tříd ale školní rok ještě nekončí. „Ve středu a ve čtvrtek jsme rozdali postupně vysvědčení žákům od druhých až po osmé ročníky. V pátek jej předali ráno prvňáčkům a nyní se loučíme slavnostně s deváťáky. Provoz ale naše škola zajišťuje až do úterý třicátého června, a to hlavně pro děti, jejichž rodiče projeví ještě zájem o dvoudenní pobyt ve škole,“ uzavřel Weisser.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-