Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To byla aspoň pořádná příprava na grilovačku! Dokážete si představit, že byste předtím, než vyrazíte na posezení s přáteli, uplavali kilometr v kuse, ujeli na kole 73 kilometrů a uběhli 8 kilometrů. Přesně tímto způsobem si udělali hlad a žízeň účastníci 8. ročníku triatlonového klání Zdětín Cup.

 

Na start náročného závodu se tentokrát postavilo 28 mužů a 4 ženy. Dalších celkem 12 účastníků absolvovalo pouze náročnou cyklistickou část, která je zavedla od vyškovského aquaparku přes Rychtářov, Otinoves, Protivanov, Drahany, Lipovou, Konici, Laškov a Čechy pod Kosířem do Zdětína. Organizátoři velice pohotově zareagovali na nepříznivou předpověď a doslova na poslední chvíli přesunuli závod z propršené soboty na slunečnou neděli. Ukázalo se to jako velmi šťastné rozhodnutí. „Takhle narychlo to nebylo vůbec jednoduché, musel jsem všechny závodníky i organizátory obvolat a po dohodě s nimi přerezervovat bazén ve vyškovském aquaparku. Prakticky nikdo s tím neměl problém,“ pochvaloval si hlavní organizátor Tomáš Kučera, který se závodu také aktivně zúčastnil. „Tentokrát jsem jel sám bez manželky, která měla zdravotní problémy. Nicméně mám radost ze syna, který se závodu rovněž zúčastnil a v cíli byl mezi prvními,“ nastínil Kučera, kterého na běžecké části doprovázela také jeho dcera. „Bylo to fajn, ale nepomohlo mi to. Jak jsem byl unavený z kola, běžel jsem pomalu a ona kolem mě napřed skákala jako gazela, pak mi dokonce utekla,“ usmíval se Kučera bezprostředně po dokončení závodu.
Přestože je triatlon komplexní sport, kdo chtěl uspět ve Zdětín Cupu, ten musel být silný zejména na kole. „Každý den jezdím do práce i z práce 25 kilometrů. Donedávna jsem byl také členem korfbalové reprezentace, poté, co jsem ukončil kariéru, jsem se začal zaměřovat právě na triatlon, který mě opravdu moc baví. Na Zdětín Cupu jsem byl už před dvěma lety, ale tehdy jsem zabloudil při běhu, jsem rád, že tentokrát už to vyšlo,“ prozradil v cíli spokojený vítěz Jan Šedý.
Kdo by si chtěl triatlon vyzkoušet na vlastní kůži, nemusí zoufat, že mu Zdětín Cup unikl. Pomalu už se totiž blíží svátek všech amatérských sportovců, kterým bude konický triatlon Veteran steel man. Ten bude v sobotu 25. července hostit koupaliště ve Stražisku. Tentokrát se všestranní sportovci utkají na distancích 800 metrů plavání, 50 km na kole a 10,4 km běhu. Pro ty, kteří s tímto krásným sportem teprve začínají, či si ještě na tak dlouhý závod nevěří, bude připravena varianta hobby s distancemi 400 metrů plavání, 20 km kolo a 4 km běhu.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-