Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vraťme se nyní trošku v čase, zhruba o měsíc zpět. Na pondělí 29. června budou dlouho vzpomínat absolventi Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově. V městském divadle totiž převzali maturitní vysvědčení poprvé ve slavnostním oděvu – talárech.

 

„Milí studenti, před čtyřmi lety to začalo. Společně s rodiči jste odevzdali zápisový lístek a my vám dnes na oplátku rádi předáme maturitní vysvědčení. Důležitý doklad do dalšího života, pro vaše další studium nebo práci. Každý z vás svým dílem přispěl k dobrému jménu naší školy. Mnozí jste úspěšně reprezentovali SOŠPO na veřejnosti výbornými výsledky v soutěžích a olympiádách, na sportovních soutěžích, ale také dalšími aktivitami. Za to vám všem patří velké poděkování,“ zahájil těmito slovy slavnostní vyřazení studentů ředitel školy Marek Moudrý. Slavnostního dopoledne se zúčastnili také primátor statutárního města František Jura a náměstkyně primátora Milada Sokolová. Studium úspěšně ukončilo 55 studentů. Ti měli možnost rozšířit si vzdělání o profesní zkoušky Specialista marketingu a Průvodce cestovního ruchu.
Novinkou letošního předávání pak byly taláry, ve kterých absolventi SOŠPO převzali maturitní vysvědčení. „Letošní slavnostní zakončení je svým způsobem jedinečné. Poprvé totiž studenti převzali maturitní vysvědčení v talárech. Naše škola tak zahajuje novou tradici. A jsem rád, že právě maturanti, kteří se na maturitní zkoušku připravovali za ztížených podmínek v období pandemie, jsou první, kteří si taláry oblékli. Toto slavnostní oblečení jsme si nechali ušít pro naši školu na zakázku a impulzem bylo získání Ceny Jana Amose Komenského, kterou naše škola získala jako jediná v ČR a se kterou je spojena také finanční odměna“ dodal ředitel Marek Moudrý.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-