Příjemnou noc, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  „Je to, jako kdyby přehazoval manželku.“ Tento a další fórky zněly v sobotu odpoledne nádvořím plumlovského zámku. Kdo na něj zavítal? Siláci s Dobromilic, kteří předvedli veřejný trénink svých dovedností.

Čtveřice soutěžících pod vedením matadora mezi siláky měla za úkol poradit si s 230kilogramovou pneumatikou nebo s činkou či s kovadlinou. Stanislav Pukl pak předvedl ještě jednu nezvyklou disciplínu, a sice vytahování dětí za uši.


Akce byla vlastně takovým balzámem na srdce a na nervy. Siláci z Dobromilic totiž letos přišli o již tradiční akci, kde soutěžili naostro. „Uděláme vám vystoupení siláků, předvedeme náš trénink. Letos jsme měli mít třetí akci, ale kvůli koronaviru nic nebylo. Zase se to vrací. Rozhodli jsme se tedy, že máme možná poslední možnost, tak jsme udělali tyto závody,“ přivítal tak diváky Stanislav Pukl. Ten na dotaz, zda se též zapojí, odpověděl, že ve svém siláckém důchodu se na to už může vy…t. Pro ukázku síly ale roztrhal bez problému Zlaté stránky. A na váze jen dlaní nasadil laťku v podobě 118 kilogramů.
Hlavní slovo ale měla čtveřice siláků, přičemž například Pavel Trněný se začal věnovat Strongmanovi až před dvěma lety, po čtyřicítce. S kolegy pak ukázal, jak dokážou být silní, zvolit si dobrou pozici a techniku, třeba při převalování pneumatiky od traktoru. „Jedno přehození mu přidáme, před rokem měl zlomenou nohu,“ dělali si srandu pořadatelé z jednoho ze soutěžících. Celkově spolu se Stanislavem Puklem přispívali k dobré náladě, publikum se nejednou zasmálo. „Je to taková spíš atrakce, ale dobrá, je to lepší, než kdyby vysedávali v hospodě a posilovali jen škopkama,“ poznamenal Svatoslav Hnilica, který na akci dorazil šťastnou náhodou.
V publiku ale bylo i mnoho známých vystupujících siláků. Ti povzbuzovali, dělali žerty a případně se i zapojovali. „Já se s ním znám osobně. Byl jsem u toho, když tahal vojenské transportéry a lokomotivu,“ řekl na adresu Stanislava Pukla Vladimír Matoušek. „Akce je pěkná, nevěděl jsem o ní, až z Facebooku,“ dodal. Sympatické pak bylo také to, že Stanislav Pukl upozornil na důležitou fakt, že i siláci mají své limity a musí umět říct „stačí“. Vzápětí ale pokračoval tak, jak se dalo očekávat. „… protože další úkol je těžší než ty předchozí.“ Jak se zkrátka ukázalo, povzbuzování nejen kvarteto potřebovalo, ale taky si ho zasloužilo.

 

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-