Příjemnou noc, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Kdo se chtěl od srdce zasmát, ten přišel a za břicho se popadal! Druhý ročník výstavy kresleného humoru spojený s vystoupením kapely České srdce a hlavně s odhalením pomníku Neznámého pijana byl k vidění od pátku do soboty v kempu Žralok v Plumlově. Vydařené počasí akci v režii Klubu Kreslířů a Humoristů pod taktovkou prostějovského kreslíře a humoristy Jana Tatarky vyloženě přálo. A když pomník Neznámého pijana pomohla odhalit známá osobnost českého showbyznysu, nebylo co řešit. „Nejsem zvyklý na podobné pijetní akty. Mám raději jiné akty,“ rozesmál návštěvníky Ivo Šmoldas. Uznáte, že u takové události nemohl Večerník chybět.

Desítky kreslených vtipů bavily příchozí i stálé hosty kempu Žralok už od pátečního odpoledne. „Přípravy na letošní výstavu kresleného humoru byly mnohem složitější než ty loňské.

. Původně jsme zamýšleli vyměnit celé plátno Žraločí epopeje, kterou jsme tady na Žraloku instalovali vloni. Protože nás ale všechny zasáhl covid-19 a už od jara jsem tušil, že sponzoři nebudou mít tolik peněz, aby to ufinacovali. Přistoupil jsem tedy k tomu, že v rámci druhého ročníku výstavy kreslených vtipů uděláme recesistickou akci v podobě odhalení pomníku Neznámého pijana. A každé příští roky vymyslíme vždy něco nového a podobného,“ řekl Večerníku přímo na místě Jan Tatarka, který na Plumlově přivítal během pátku a soboty své kolegy kreslíře z celé republiky. „Dorazili Václav Veverka, Jiří Bula, Pavel Kujal, Josef Bílek, Milan Kocmánek a samozřejmě ředitel Klubu Kreslířů a Humoristů Mirek „Tapír“ Vostrý. Společně s mými vtípky jsme na této výstavě dali dohromady na sto třicet obrázků a jsme velice rádi, že se návštěvníci při jejich prohlížení dobře baví a někteří se skutečně smějí, až se za břicha popadají,“ neskrýval spokojenost Tatarka, kterému se na slavnostní odhalení pomníku Neznámého pijana podařilo do kempu Žralok přilákat známou osobnost z Prahy. „Když jsem před časem volal Ivo Šmoldasovi, zda by osobní účastí podpořil naši akci, neváhal ani vteřinu. On sám je totiž skvělý humorista. Přijel rád a představte si, bez nároku na honorář. Což se mi samozřejmě ulevilo,“ přiznal pobaveně prostějovský kreslíř a hlavní organizátor akce. „Úplně zadarmo tady nejsem, dám si na Honzu pivo,“ přiklonil se k Večerníku se smíchem Ivo Šmoldas.
Víkendová výstava kresleného humoru spojená s vystoupením kapely České srdce byla věnována hlavně tématu koronavirus. „My Češi jsme národem, který si dokáže udělat srandu úplně ze všeho. I z koronaviru, který já osobně považuji za tragikomedii. A dělat si srandu i z tak vážných věcí je balzámem pro každého kreslíře a humoristu,“ řekl Jan Tatarka.
Uplynulou sobotu přesně v patnáct hodin pak Jan Tatarka ve spolupráci s Ivo Šmoldasem a Petrem Piňosem odhalil avizovaný pomník Neznámého pijana. „Rád jsem na tuto recesistickou akci přijel, opravdu. A hlavně v době, kdy jsme většinou jen svědky odstraňování pomníků a soch. S vděčností jsem tedy přijal pozvání na tento pijetní akt, přestože já mám docela radši jiné akty,“ rozesmál přítomné návštěvníky Ivo Šmoldas, který poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor, jenž najdete v jednom ze srpnových čísel.
A proč právě Neznámý pijan? Na to se Večerník zeptal hlavního organizátora. „Neznámý pijan je poměrně známou postavičkou mnoha vtipů od nejrůznějších kreslířů, já sám jsem jich namaloval stovky. Tentokrát jsme odhalili jeho pomník a před něj nakreslili pijetní místo se šlápotami mužskými, ženskými i dětskými. Pijetní akt tak mohou provést muži, ženy i děti. Ty ovšem jen s limonádou. A jelikož Neznámý pijan má odklopitelnou tvář, každý do otvoru může strčit obličej a tím pádem bude mít pijan už své jméno, protože má svůj obličej,“ vysvětlil Jan Tatarka, jehož exkluzivní interview si můžete přečíst na straně 10 dnešního vydání.

 

 

 

 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-