Dobré odpoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE:  Michal Tučný kdysi zpíval romantickou píseň o tom, jak si užívá „snídani v trávě teď právě prostřenou, loukou ráno vzbuzenou“. Nejen pozdní snídani, ale také svačinu, oběd či večeři v trávě si mohli uplynulou sobotu 1. srpna dopřát všichni, kteří zamířili na City Picnic konaný u prostějovské hvězdárny v Kolářových sadech.Druhý ročník akce stejně jako loni opět přilákal zejména svobodomyslné rodiče s dětmi, u nichž se pořádání pikniků v přírodě těší zvýšené oblibě. V horkém a slunečném dni si mohli nakoupit občerstvení u několika prodejců, kteří své stánky rozložili přímo u hvězdárny. Na své si přišli vegetariáni i masožravci, kteří si mohli pochutnat na hovězím hamburgeru z Bistra No, jehož název evokoval kultovní film Pulp fiction. „Hamburger byl opravdu skvostný, ač tedy ne právě levný. Zkusili jsme i vegetariánský špíz na kari a ten byl též velmi dobrý a cenově přijatelný. Akce je to jinak zcela pohodová, líbí se mi i ne úplně tradiční výběr veskrze pozitivně laděné hudby. Jen by tu těch stánků klidně mohlo být i více,“ zhodnotila Markéta Šebestová z Prostějova, která dorazila již na dopolední část programu. „Dali jsme si tu společně takový lehký oběd a po něm už zamíříme rovnou na koupaliště,“ prozradila mladá maminka.

Organizátoři dle svých slov počet stánků příliš rozšiřovat nechtějí. „Naším cílem není, aby se z toho stala pouť, chceme jít trochu jinou cestou a zaměřovat se spíše na kvalitní místní podniky,“ vysvětlil Zbyněk Král, jenž se při přípravě akce musel potýkat pouze se dvěma problémy. „Na poslední chvíli kvůli technickým potížím nedorazil již ohlášený stánek s palačinkami a nepodařilo se nám sehnat také nějakého prodejce kvalitní zmrzliny,“ upřesnil Král.
Ve srovnání s loňským ročníkem se výrazněji rozšířil doprovodný program. Děti si mohly užít nafukování obrovských balónků či vystoupení olomouckého performera Vincka zvaného Chaosáka. Ten pod korunami stromů na velké igelitové plachtě díky nafukovacím balónkům naplněným tekutinou připravil nefalšovanou válku barev. K jídlu, poslechu i tanci zahrálo po obědě několik kapel a muzikantů z Prostějova a blízkého okolí jako například Hello Marcel, Wierdsky, Ryboko, Nic Robertson, Jak sen a další.
Díky City Picnicu se v Kolářových sadech v průběhu dne vystřídala celá řada skupinek často s malými dětmi pojídajících lahůdky na donesených dekách či připravených lavičkách. „Pokud se opět domluvíme s vedením města Prostějova, tak bychom v této akci rádi pokračovali i příští rok,“ uzavřel Zbyněk Král.

 

 

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-