Dobré ráno, dnes je pondělí 28.9.2020
svátek slaví Václav,
zítra Michal
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bývali tam Beatles, od poloviny letošního června je tam Karel Gott! Je to už tři roky, co přišla Pavla Koutná s originálním nápadem, jak oživit šedivou stavbu u kolejí nedaleko prostějovského místního nádraží. Velmi vydařené kresby se každoročně dočkají obnovy. Ta letošní u lidí z Prostějova vzbudila obzvláštní ohlas – Michal Dvořák na jednom z graffiti zachytil hned dvojnásobnou podobu Karla Gotta.

Graffiti nemusí být vandalismus, graffiti může být i umění. To je vzkaz od výtvarníků, kteří už před třemi lety poprvé pomalovali zeď nedaleko železniční trati za dětským dopravním hřištěm u místního nádraží v Prostějově. Svým méně zdatným kolegům čmárajícím po historických památkách pak vzkazují: „Všechno je to otázka inteligence.“
„Napadlo mě, že se na to stejně někdo časem vrhne, tak ať tam aspoň máme něco pěkného. Přes společného známého jsem se nakontaktovala s olomouckým výtvarníkem, který si říká IGA. Ten na sobotu pozval své známé z celé Moravy,“ vysvětlila spolumajitelka plotu Pavla Koutná, která s konečným výsledkem byla nadmíru spokojená.
Obrazy se každoročně obměňují. Zatímco loni největší vzruch vzbudil portrét skupiny Beatles, letos kolemjdoucí jednoznačně nejvíce zaujaly portréty loni zemřelého Karla Gotta. Ty se objevily na místě, kde dva roky byl velmi zdařilý dvojportrét Marilyn Monroe. Technika malby ve všech případech nesla znaky stejného autora. „Maloval to můj bratr Michal Dvořák a opět se mu to moc povedlo,“ poznamenala na sociálních sítích Barbora N.

 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-