Dobré dopoledne, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tak si to vynahradili! Loňské Vítání školního roku v Jednově provázelo počasí, do něhož byste nevyhnali ani toho nejzlobivějšího žáka poškoláka. Letos byla situace naprosto jiná. V teplém a prosluněném odpoledni uplynulé soboty 12. září si všichni přítomní mohli užít bohatého a pestrého programu, který zde již podeváté připravili místní hasiči. U toho prostě Večerník nemohl chybět!

 

Na začátek září se děti na Konicku těší. Důvodem je, že mohou zamířit do Jednova na Vítání školního roku, kam míří nejen místní, ale i lidé ze širokého okolí. Vždy tu na ně čeká neobyčejně různorodý a bohatý program. Ten nechyběl ani letos, přestože tentokrát bylo jeho zajištění snad ještě těžší než v předchozích letech. „Tento víkend se koná strašně moc akcí a mnozí z pozvaných už měli něco zamluveného.

Ale i tak jsme rádi, že nás spousta z nich podržela stejně jako třeba i návštěvníci. Mnozí z nich dorazili i loni, kdy bylo počasí výrazně horší,“ pochvaloval si za pořadatele jednatel jednovských hasičů Miroslav Hofman.
V prostoru u sokolovny v Jednově bylo o zábavu na celé odpoledne opravdu postaráno. Lidé mohli například obdivovat výkony králičích skokanů, vyzkoušet si terénní segway, usednout do závodní motokáry, prozkoumat hasičský speciál, pohladit si chlupaté holky z kozí farmy, zapojit se do soutěže v požárních disciplínách, nechat si zdarma pomalovat obličej či si vytvořit šílený účes, od klauna dostat balónek ve tvaru zvířete, vytvořit si šperk z kolárků a skutečně ještě mnoho dalšího.
Asi nejvýraznějším tahákem však byla návštěva vírníku, což je jistá obdoba vrtulníku kombinovaného s motorovým padákem. „Než vzlétnete, musíte si nejprve udělat pilotní průkaz. Potřeba je absolvovat minimálně pětadvacet letových hodin, každá z nich přijde na pět tisíc korun. Sám stroj se pak dá pořídit za cenu pohybující se od zhruba 400 tisíc korun do 1,5 milionu korun. Existují však vírníky i za tři miliony korun,“ prozradil Večerníku jeho majitel Jan Šedivý, který sám vlastní pět pilotních průkazů na různé letecké strojen.
Kromě vírníku byla asi největším tahákem tombola, kde se sešly skutečně velmi zajímavé ceny. O jejích atraktivnosti nejlépe hovořil fakt, že bezprostředně poté, co pohotový moderátor celého odpoledne Láďa „Sovjet“ Rus vyhlásil prodej lístků, mnozí lidé všeho nechali a během několika málo sekund vytvořili dlouhatánskou frontu.
Vítání školního roku je jednoznačně největší akcí v režii hasičů z Jednova. Ti byli s účastí lidí spokojeni a tak už pomalu spřádají plány na jubilejní desátý ročník. „Rádi bychom opět pozvali vrtulník a zajistili vyhlídkové lety. S velkým ohlasem se v minulosti setkaly také modely letadel, i ty by se tu měly opět objevit. Kromě toho všeho samozřejmě připravíme i nějaké novinky,“ přislíbil Hofman.

 

 

 

 

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-