Dobré dopoledne, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

04 školaKaždý, kdo prochází kolem budovy Základní školy v ulici Dr. Horáka, si toho zákonitě musel všimnout. Budova se pomalu ale jistě halí do lešení, naplno totiž začala ekonomicky úsporná opatření na plášti celého objektu. V závěru minulého roku město uzavřelo smlouvu s vítěznou firmou vzešlou ze zadávacího řízení.


„Předpokládaná hodnota díla činila třicet milionů korun, vítěz výběrového řízení nabídl cenu realizace za pětadvacet milionů a jedno sto tisíc korun,“ poznamenal nejdůležitější fakt Zdeněk Fišer, náměstek primátora statutárního města Prostějov, v jehož kompetenci jsou investice města.
Přibližně čtyři sta tisíc korun pak mají činit celkové náklady stavebního dozoru, inženýrské činnosti a koordinace bezpečnosti práce. Na tuto akci je přislíbena státní dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši patnáct milionů korun, v rozpočtu města je pro úsporná opatření na budově školy vyhrazena částka čtrnáct milionů korun. „Dotace bude připsána postupně na účet města až po dokončení stavebních prací a po předložení již uhrazených faktur finančními prostředky ze strany města. Z tohoto důvodu jsme doporučili zastupitelstvu schválit rozpočtové opatření z fondu rezerv a rozvoje ve výši jedenácti a půl milionu korun pro finanční zajištění akce,“ dodal primátor statutárního města Prostějov Miroslav Pišťák.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-