Dobrý večer, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 14 skolaUplynulý čtvrtek před polednem bylo na prostějovských školách abnormálně živo. Ono je i tak, ale když se rozdává pololetní vysvědčení, emoce dětí dostupují vrcholu. A jak Večerník zjistil na Základních školách Palackého a Dr. Horáka v Prostějově či v Otaslavicích, většina dětí měla po obdržení vysvědčení radost. Ovšem v některých případech se v očích školáků objevily na tvářích trpké úsměvy, jinde došlo i na slzy…

Nejvíce radosti a smíchu bylo v první třídě na Základní škole Palackého, která sídlí na Skálově náměstí. Bodejť by ne, když třídní učitelka žáčků 1.A Romana Zehnalová rozdávala svým malým svěřencům jedničky, maximálně pár dvojek. „Pane, já mám jedničky a tatínek mi za to slíbil koupit zvířátko, které se mnou bude moci i spinkat v posteli,“ chlubila se redaktorovi Večerníku šestiletá Zdenička. „To já jsem chtěl mobil, ale za tři dvojky budu tak volat možná z okna,“ tvářil se zase hodně smutně malý Tomáš. O poznání vážnější atmosféra byla u „sedmáků“ na Základní škole Dr. Horáka. Jejich třídní Pavlína Radičová měla před rozdáním vysvědčení ke svým žákům vážnou řeč. Nejvíc to schytal „premiant“ třídy z rozvětvené prostějovské rodiny Lakatošů. „Tedy já nevím, Patriku, ale těch pětek na tvém vysvědčení je opravdu přehršle. Já jenom doufám, že na konci roku nějak projdeš,“ snažila se Pavlína Radičová domluvit vysokému chlapci sedícímu v poslední lavici. V jádru ale žáci této třídy ze školy Dr. Horáka neměli proč smutnit, dostali jedničky, dvojky a pár trojek. A nějaký ten „čtverec“ se přece do konce roku vylepší... Většina prostějovských dětí tak měla ve čtvrtek důvod k oslavě. Vždyť navíc v pátek měly volno, byly pololetní prázdniny!

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments